Konya’da YKS’de evvel 100’e giren öğrenciler protokolle buluştu

Konya’bile 2022 YKS’de önceki 100’e giren öğrenciler, Konya Valisi Vahdettin Özkan ve Büyükşehir Belediye Reisi Amaç İbrahim Altay eliyle kabul edildi.

Öğrencileri makamında akseptans eden Vali Özkan, Konya’dan geçmiş 100’bile 14 rütbe fail 12 öğrencinin bulunmasının çok büyük tıpkı muvaffakiyet olduğunu belirterek, öğrencilere ve bu başarılarında emeği olan herkese teşekkür etti.

Öğrencilerle kazandıkları darülfünun ve bölümleri üzerine tıpkısı süre kardeşçe eden Özkan, başarılarından dünya öğrencileri, başarıda nasip sahibi olan ailelerini, öğretmenlerini ve okul idarecilerini tebrik kartı etti.

Konya Büyükşehir Belediye Reisi Tasavvur İbrahim Altay da YKS’üstelik ilk 100’e giren Konyalı öğrencileri ve ailelerini ağırladı.

Öğrencileri elde ettikleri başarıdan kıran kutlama eden Altay, “Başarılarınız sürekli olsun inşallah. Ülkemize, şehrimize, vatanımıza şiddetli işler yapacağınızdan eminim. İyi okullara gideceksiniz amma Konya’yı da gönlünüzden çıkarmayın. Konya’yı kaşkariko ettiğinizi unutmayın. Konyalıları kumar etmeniz da bizim açımızdan çokça gelgel donör. İnşallah artık sizleri adamakıllı yerlerde görürüz.” ifadesini kullandı.

İl Milli Terbiye Müdürü Erek Alp birlikte Konya’nın faik başarılar sağlayıcı gençler yetiştiren benzeri kent olduğunu belirtti.

Share: