Konya’da patlayan LPG tankının iş yeri kapısını yerinden söktüğü anlar kameraya yansıdı

Konya’da patlayan LPG tankının iş yeri kapısını yerinden söktüğü anlar kameraya yansıdı

Tamirhanedeki otomobilin LPG tankı bomba kabil patladı: 1 yanık

KONYA – Konya’da oto hayatiyet tamirhanesinde makine tamiri sırasında aracın LPG tankının patlaması sonucu 1 emanet yaralandı. Patlama sırasında hisse senedi yerinin kapısının yerinden sökülmesi ve 2 kişinin alevlerin arasından hayat hatırat ise güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Fenomen, saat 01.00 sıralarında format Garaz ilçesi Çomaklı Mahallesi Dicle Caddesi üstünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, cadde üstünde oto zindelik tamirhanesinde etkin 2 birey, bire bir araçta mücahede yaptığı sırada makine de mevcut LPG tankı patladı. Patlama sesi duyan çevredeki vatandaşların ihbarı konusunda olay hesabına keyif, itfaiye aracı ve polis güçleri ekipleri sevk edildi. Fenomen hesabına ulaşan itfaiye aracı ekipleri, iş durumunda sâdır yangına engelleme ederek kısa sürede söndürdü. Patlamada yaralanan Muhammet A., sağlık ekiplerinin geçmiş müdahalesinin arkası sıra Konya Şehir Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. İş yerinde İl Itimat Müdürlüğü Fenomen Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü’ne vabeste ekipler inceleme yaptı.

Fenomen andaç asayiş kamerasına yansıdı

Öte yandan, hisse senedi yerinde meydana mevrut patlama ise güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde, iş yerinde meydana mevrut patlama sonrası oto tamirhanesinin çıpa kapısının yerinden söküldüğü ve hisse senedi yerinde bulunan 2 kişinin alevlerin arasından çıkarak fenomen yerinden uzaklaştığı, henüz sonradan ise hareket namına tekrar geldikleri görülüyor.

Çok dağ bire bir patlama meydana geldi

İş yeri önüne aracını park yeri eden ve elan sonra gelişim yerinin karşısında fırında mevcut Ahmet Ergin, “Biz karşıda fırın tarafındaydık. bir anda patlama sesi geldi, yerler falanca sallandı. Henüz bilahare nida sesleri gelmeye başladı. İçeride mevcut 2 yaşama bağırmaya başlamış. Birden itfaiyeyi, ambulansı aradık. Tığ karşıdan buraya kadar gelene büyüklüğünde alevler duvardan yansımaya başlamış. Aracımızı çektik, o sırada ekipler geldi ve dertli arkadaşı hastaneye götürdüler” dedi.

Olayla ilişkin anket başlatıldı.

(İY-FM-MA-Y)

Share: