KONYA’DA 10 KASIM ATATÜRK’Ü IHTIFAL TÖRENİNDE VATANDAŞLAR GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

KONYA’da, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Celil Alemdar Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyetine intikalinin 84’ncü sene dönümünde planlı anma töreninde vatandaşlar gözyaşlarını tutamadı.

10 Teşrinisani Atatürk’ü Anma Günü amacıyla Atatürk Anıtı’nda merasim düzenlendi. Törene, Konya Valisi Vahdettin Özkan, Büyükşehir Belediye Reisi Misyon İbrahim Altay, Garnizon ve 3’üncü Ana Jet Asıl Komutanı Albeni Pilot Sancak Önder Şensöz, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

Törende, saat 09.05’i gösterdiğinde sirenler eşliğinde imtina etmek duruşunda bulunuldu. Bu tam törene katılanlardan bazıları gözyaşlarını tutamadı.

Duygu meşgul anlar faal emekli sarıklı Fatma Menekşe, “Bize öyle ayrımsız işlendi kim Atatürk sevgisi, yurt sevgisi, bayrak sevgisi. Topluluk sesini duyunca tüylerim ürperiyor. Bu kul çocukluğumdan beri olan tıpkı madde. Tabiatıyla kim Atamızı kaybetmenin acısı yıllar, yıllar geçse üstelik bize haddinden fazla büyük bir şekilde işlendi. Kendimi tutamadım” diye konuştu. Gözyaşlarını tutamayan Hatice Erkoç ise “Çokça duygulandım. Bu günlerimizden Atatürk’ümüzün günlerine dönmeyi çokça istiyorum. Vatanımızı kurtaran oydu. Tığ onun bıraktığı anları yaşatamadık.” dedi.

(

Share: