Komutan Pekyatırmacı: “ilçemize domuzuna asar kazandırmanın gayretindeyiz”

Konya’nın format Selçuklu İlçe Şehremini Ahmet Pekyatırmacı “Cuma Buluşmaları” çerçevesinde Bosna Hersek Mahallesi Yunus Emre Camisi’nde mahalle sakinleri ile benzeri araya geldi.

Selçuki Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’nın seçkin hafta ayrımlı ayrımsız mahallede gerçekleştirdiği Cuma Namazı Buluşmaları’nın bu haftaki adresi Bosna Hersek Mahallesi oldu. Başkan Pekyatırmacı Yunus Emre Camisi’nde kılınan Cuma Namazı namazının ardından esnaf ve mahalle sakinleriyle görüşerek onlardan gelen arzu ve önerileri dinledi. Selçuki Belediye Reisi Ahmet Pekyatırmacı’ya Selçuki Kaymakamı Eflatun Fert Tortop, SELIM Parti Selçuki İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, Selçuki İlçe Müftüsü Bekir Dip, Selçuki Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Avcıoğlu, Bosna Hersek Mahalle Muhtarı Sait Bayır, Belediye Başkan yardımcıları ve divan üyelerinin yanı sıra vahit müdürleri da eşlik etti.

“Bosna Hersek Mahallemize sunturlu eserler kazandırdık”

Selçuklu’üstelik haddinden fazla degaje benzeri yüz ölçümde bakım ürettiklerini ifade eden Selçuki Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Selçuki Belediyesi yerine mahallelerimizin ihtiyaçları ve mevrut talepler doğrultusunda ilçemize nitelikli eserler kazandırmaya bitmeme ediyoruz. Bu çerçevesinde Bosna Hersek Mahallemize gençlerimizin toplumsal, kültürel, eğitim programlarının beraberinde kariyer yaşamlarına üstelik bindi olacak olan Bakir Yavru Site Kütüphanesi kazandırdık. Özellikle üniversiteli öğrencilerimizin ağır sıklet olarak bulunduğu bu bölgeye yapılan bu envestisman ile Konya’birlikte kütüphanecilik kavramına eskimemiş tıpkısı soluk getirdik. Antrparantez Bosna Hersek Mahalle’mize ayar katacak, hem terbiye hem üstelik toplumsal ve sportif faaliyetlerin tıpkı çatı altında gerçekleştirilebileceği Bosna Içtimai Tesisi’ni da bu sene zarfında hemşerilerimizin hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşadık. Bu eserlerin ilçemize kazandırılmasında bize hep destek olan tam hemşehrilerime şükranlarımı sunuyorum. İnşallah bu temas ve el birliği ruhu ile hemşerilerimizle olan umu bağımızı daha da güçlendirecek, ilçemize sunturlu asar kazandırmanın gayretinde olacağız” dedi.

Komutan Pekyatırmacı ve beraberindeki yıldız bilimi Bosna Hersek Mahallesi’nde bakım veren Yunus Emre Ayvaz ve Kız Kuran Kursu’nu ülfet ederek kurs yöneticilerinden bilgelik aldı. – KONYA

Share: