Komutan Çarpışma: “Efeler Ligi’nde haddinden fazla fert yakacağız”

Efeler Ligi’nde mücadele eden Hatay Büyükşehir Belediyesi Erkek Uçan Top Takımı tanıtım töreni Antakya EXPO alanında gerçekleşti.

Hatay Büyükşehir Belediye Reisi ve Hatay Büyükşehir Belediyespor Onursal Başkanı Doç. Dr. Lütfü Çarpışma’ın katıldığı törende, kulüp yöneticileri, maharet yıldız bilimi ve sporcular hazır bulundu.

Lansmanda mütekellim Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yarımcısı ve Kulüp Başkanı Kavi Kategorik, “Uçan Top takımı benim önceki göz ağrım. Takımımızı Birinci Ligden Efeler Ligi’ne çıkarmanın gururunu, mutluluğunu yaşıyoruz. Tıpkısı bando olma yolunda sunturlu şeyler yapıyoruz. Yıpranmamış mevrut aktör arkadaşlarıma birlikte uz geldiniz diyor ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Lütfü Çekişme’bile lansmanda yaptığı konuşmada, “Hatay evvelce tarihiyle, kültürüyle, uygarlık birikimiyle, coğrafyasıyla, iyicene sokaklarıyla ünlüydü amma daha çok sporuyla birlikte adlı. Hatay’da 13 tane süper küme takımı var bunların 10 tanesi Hatay Büyükşehir Belediyesi bünyesinde. Diğerleri bile Atakaş Hatayspor bünyesinde. Yıllardır birinci ligde oynayan voleybol takımımız sabık sene finalleri kazanıp Efeler Ligi’ne çıktı” dedi.

Çekişme hafta sonu oynanan Galatasaray HDI Sigorta maçı üzerine birlikte konuştu. Maçta oyuncularla hava duyduğunu belirten Cenk, “Bizim takımımızdan 4 tekmil henüz pahalıya müesses bir takımla kora dert savaşım etmeniz bizi çok mutlu etti ve gelecek hesabına bile umutlandırdı. Ben bu başarıda emeği güzeşte hep arkadaşlarımızı; yöneticilerimizi başlangıç antrenörümüz Ahmet Hocamız ilkin doğmak üzere maharet ekibimizi ve oyuncularımızı tebrik kartı ediyorum” ifadelerini kullandı.

Lütfü Cidal konuşmasının devamında şu ifadelere meydan verdi:

“Hataylı hemşerilerimize seslenmek istiyorum. Bu takımlar sizin desteğinizle elan temelli ve daha kudretli ağıl gelebilir. Maçlarımızda izleyici potansiyelini çok henüz arttırmalıyız. Zira taraftarlarımız maçlara hangi kadar haddinden fazla gelirse takımımız o kadar ateşin kararlı ve yaşayan şekilde mücadele edecektir. Bence ilerleyen zamanlarda elan yaşayan, henüz tüvana benzeri mızıka olacağız. Efeler Ligi’nde çok fert yakacağız. Hatay’a ve Hatay’daki spora yerinde sonuçları alacağız. Ego bütün ekibimizi kutluyorum hem bile bundan ahir mücadeleler sırasında başarılar diliyorum, mebzul ki varsınız diyorum” diye konuştu. – HATAY

Share: