Kocaeli veri! Taşmak Tabiat Parkı’nda bağ bozumu güzelliği mest etti

Azmak Gusto Parkı’nda güz güzelliği mest etti

BOLU – Bolu’nun yetişkin turizm merkezi Gölcük Tabiat Parkı’nda sonbaharın gelişiyle birlikte nitelik cümbüşü yaşatan ağaçların alarga görüntüsü sarhoş etti

Türkiye’nin gözde turizm merkezlerinden biri olan Bataklık Tabiat Parkı’nda sonbaharın gelişiyle birlikte renkli görüntüler oluştu. Yılın 4 mevsimi domestik ve ecnebi binlerce turistin bandaj odağı haline gelen gusto parkında alelhusus hafta sonları âdem seli yaşanıyor.

Ankara ve İstanbul gibi iki ana kent şehir ortada yer kayran ve Bolu kent merkezine kestirmece 13 kilometre uzaklıkta meydan kayran Gölcük Tabiat Parkı, güzün ışık tutkunlarının de evvel adreslerinden birisi oluyor. Soluk ve yeşilin hep tonlarının tıpkı arada olduğu beğeni parkı ve nöbet güzergahında oluşan görünüş ışık tutkunları için kıymetli punt sunuyor. Azmak Gusto Parkı’nın insanı sarhoş fail bağ bozumu manzarasının havadan görüntüsü de kartpostallık görüntüler oluşturuyor.

“Sonbahar için kıymetli bir saha”

Çanakkale’den dinlence için mevrut Ersin Ersoy, “Azmak Zevk Parkı’na ilk kez geliyorum. Buradan bile Abant’a geçeceğim. Çok adamakıllı. Güz için kıymetli tıpkısı vadi. Temizliği birlikte domuzuna. Türkiye’da bunun kadar domuzuna yerlerde bokluk bırakıyoruz. Lütfen bırakmasınlar” dedi.

“Bize çokça değişik geldi”

İzmir’den arkadaşlarıyla birlikte Taşmak Beğeni Parkı’na gelen Sarih Akyavaş, “Bu sunturlu doğayı fethetmek üzere geldik. Haddinden Fazla beğendik. Natür haddinden fazla iyice. Biz Ege’bile bu doğayı bilmiyoruz. Bizim bitki örtümüz böyle değil. Bize çokça değişik geldi. Yeşil, solgun, turuncu renklerin birbirine girmesi bizi büyüledi” diye konuştu.

Share: