Kocaeli haberleri | Kocaeli’de tıfıl balıkçılar bildirme şişman sazanı burulmak üzere yarışacak

Kartepe Belediyesi ile Kocaeli Tor Kaşkariko Balıkçıları ve Natürel Hayatı Esirgeme Derneğince (KAMADER) 21-28 Ilk Teşrin’bile “Arsıulusal Sazan Terviç Yarışması” düzenlenecek.

KAMADER’den yapılan açıklamaya göre, sportif sazan balıkçılığını ve modern sazan avcılığını kamuoyuna lanse etmek, bölgenin huy sporları potansiyelini ve kültürünü yöre plana derk etmek amacıyla Eşme sahilinde yapılacak yarışmaya 36 topluluk katılacak.

Kartepe Eşme Sahili, Serdivan Esentepe ve Sapanca Acılı Deresi bölgelerinde kapanca sallayacak yarışmacılar, 20 yargıcı ve 20 işyar nezaretinde 7 çevrim boyunca kesintisiz mücadele edecek.

Yarışmacıların sıralaması 21 Teşrinievvel Cuma Namazı günü yapılacak kura çekimiyle belirlenecek. Henüz sonraları sektörler üzere baştan kura çekilerek balıkçılar yarışacakları yerlere kamp kuracak.

En nazik ve bildirme çok balığı sancımak amacıyla müthiş savaşım edecek takımlarda dereceye giren yarışmacılara ödülleri, Pınar sahilinde düzenlenecek törenle verilecek.

Kartepe Belediye Reisi Mustafa Yetişkin, Kartepe’nin tabii güzellikleri ve natür sporlarına uygunluğuyla Marmara Bölgesi’nin ayn bebeği haline geldiğini vurgulayarak, “Bu özellikleriyle ülkemizde basit organizasyonlara ocak sahipliği yapabilme avantajına sahibiz. Görevimiz bile bu avantajları turizm ve ilçemizin tanıtımı açısından fırsata atfetmek. Yarışmalar için emeği geçenleri kutluyor ve takımlara başarılar diliyorum.” açıklamasında bulundu.

Dernek Başkanı Engin Uztürk da Başbuğ Koskocaman’a desteklerinden dünya teşekkürname ederek, “Anadan Görme ağıl mevrut yarışmalarla Kartepe ilçemiz özellikle olmak üzere, ülkemizin tabiat sporları camiasında sunu ferah şekilde tanıtımı yapılmaktadır.” ifadesini kullandı.

Share: