Kırklareli’nden güdük gücük

Kırklareli’nde arılı kapçık desteği kontrolleri sürüyor.

Kırklareli Ekincilik ve Orman Müdürü Mehmet Aksoy, yaptığı yazılı açıklamada, Ekincilik ve Orman Bakanlığı desteklerinden yararlanan arıcıların denetlendiğini bildirdi.

Arıcılığın rustik kalkınma üzere mehabetli bina taşlarından biri olduğunu aktaran Aksoy, dosdoğru tagaddi ve doğanın ekolojik dengesinin sağlanması açısından genişlik yüce faaliyetler arasında bulunduğunu kaydetti.

Arıcılığın bulunan potansiyelinin elan canlı kullanılabilmesi üzere vekillik desteklerinin sürdüğünü belirten Aksoy, desteklemeden yararlanan üreticilerin de makul dönemlerde denetlendiğini rapor etti.

Slogan yarışması yapıldı

Lüleburgaz Belediyesince 2023 “El Erki ve Cumhuriyet Altını Yılı” slogan yarışması yapıldı.

Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılı zımnında gerçekleştirilen yarışmaya 76 slogan gönderildi.

Belediyeden yapılan açıklamada, yarışmaya gönderilen sloganların Uray Başkan Yardımcısı Eksiksizlik Pektaş başkanlığında seçiciler kurulu eliyle değerlendirildiğini bildirdi.

Her bir yarışmacının 3 slogan ile katılabildiği yarış sonucu 4 Teşrinisani tarihinde açıklanacağı aktarılan açıklamada, yarışmada dereceye girenlere 2023 Demokrasi ve Cumhuriyet Altını Yılı lansman gecesinde ödüllerinin verileceği kaydedildi.

Elektrik kesintisi

Kırklareli’nde 5 karye 11 mahallede cıvıltı kesintisi yapılacak.

TREDAŞ’tan yapılan açıklamada, bakım ve tamirat çalışmaları kapsamında, site merkezinin Cumhuriyet Altını mahallesi, Pınarhisar ilçesinin Klişe, Camikebir, Öz, Itidalli, Akarlar, Işıklar, Yıpranmamış Cami mahalleleri ile ilçeye mecbur Tozaklı, Cevizköy, Sütlüce, Doğanca köyleri, Vize ilçesinin Gazi, Celal, Namık Kemal mahalleleri ile ilçeye sınırlı Evrenli köyüne 30 Ekim Ahzüita haset ayrımsız müddet erke verilmeyecek.

Açıklamada, bahis konusu kesintilerin Cumhuriyet Altını mahallesinde 09.00-17.00, Pınarhisar ilçesinin Basmakalıp, Camikebir, Öz, Ilımlı, Akarlar, Işıklar, Eskimemiş Cami mahalleleri ile ilçeye kapalı Tozaklı, Cevizköy, Sütlüce, Doğanca köylerinde 02.00-08.00, Evrenli köyünde 09.00-18.00, Gazi, Büyüklük, Namık Kemal mahallelerinde ise 10.00-16.00 saatlerinde uygulanacağı kaydedildi.

Share: