Kırklareli’nden gücük kısa

Demirköy Belediyesince şehir, tasarım ve planlama toplantısı yapıldı.

Demirköy Belediyesinde gerçekleştirilen toplantıya, Belediye Reisi Recep Dönem, Kırklareli Üniversitesi Mimari Fakültesi Şehir ve Kesim Planlama Bölümü Komutan Yardımcısı Doç. Dr. Meltem Gündoğdu ile öğrenciler katıldı.

Bölüm, toplantıda, Demirköy’ü değme alanda alımlı eylemek üzere çalıştıklarını söyledi.

Demirköy’ün hele yaz turizminde domestik ve ecnebi turistlerin bağlam olduğunu tamlayan Dönem, rastgele geçen dönme ilçenin daha fazla bilinir arkaç geldiğini kaydetti.

Bu kapsamda ilçenin dahi geliştiğini anlatım fail Dönem, “Gelişmeye bitmeme fail ilçemiz için domuzuna aynı planlama fethetmek istiyoruz. Henüz çağdaş bire bir kent kurmak amacıyla çalışmalarımıza başladık.” diyerek konuştu.

“İlk Evim İlk İşyerim Projesi”

Pınarhisar Belediye Reisi İhsan Talay, “İlk Evim İlk İşyerim Projesi” kapsamında yapılacak konutlar için başvuruların 31 Teşrinievvel Pazartesi sona ereceğini bildirdi.

Talay, yaptığı mukayyet açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı projeye ilçede dokunaklı ilişki gösterildiğini belirtti.

İlçede 246 dairelik TOKİ konutları yapılacağını aktaran Talay, projeden müstefit olmak isteyenlerin başvuru tarihini kaçırmamasını istediklerini kaydetti.

Share: