Kırklareli ruzname haberleri… Kırklareli’nden kısa bodur

Pınarhisar ilçesinde kat yapım çalışmaları başlatıldı.

Belediye Başkanı İhsan Talay, Beylik ve Camikebir mahallelerinde devam eden çalışmaları inceledi.

Çalışmalar için yetkililerden bilgelik düzlük Talay, defa imal çalışmalarına dahi çabukluk kazandırdıklarını söyledi.

Alt yapısı tamamlanan bölgelerde ekiplerin art çatı için mücahede yürüttüklerini rapor eden Talay, “Aynı yandan baran suyu, içme suyu, şebeke ve gaz çalışmaları sürerken, diğer yandan da tekmil alt yapı çalışmalarının sona erdiği bölgelerde yollarımızı yapıyoruz. Gelecek yıl tam cadde ve sokaklarımızda arka yapı çalışmalarımızı de tamamlayacağız. Yollarımızı ve kaldırımlarımızı ilçemize reva henüz çağdaş tıpkı görünüme kavuşturacağız.” diye konuştu.

Yemek yardımı çoğalma protokolü imzalandı

Pınarhisar Belediyesi ile Hizmet-İş Trakya Şubesince kemirmek yardımı çoğalma protokolü imzalandı.

Belediye Reisi İhsan Talay’ın makamında gerçekleştirilen tören düzeni imza töreninde, Hizmet-İş Trakya Ofis Başkanı Aykut Aktemur katıldı.

Talay, konuşmasında, protokol ile şeriklik personeli yemek yardımında artma yaptıklarını kaydetti.

Yemek yardımının 12,13 liradan, 55 liraya yükselttiklerini anlatım fail Talay, bu kapsamda seçme ay maaşlara katma adına bin lira eklenmiş ifa gerçekleştirileceğini söyledi.

Talay, protokolün tüm işçilere balkı olmasını diledi.

Yol tamir çalışması

Ara Sınav ilçesinde yol tamir çalışmaları sürüyor.

Ara Sınav Belediye Reisi Ercan Özalp, doğal gaz çalışmaları tamamlanan cadde ve sokaklarda hizmet ve tamir çalışmalarının yürütüldüğünü belirtti.

Vatandaşların şita şartlarında mağdur olmaması amacıyla eğreti adına onarımların gerçekleştirildiğini nâkil Özalp, altyapısı tamamlanan yolların baştan düzenleneceğini kaydetti.

Elektrik kesintisi

Kırklareli’nde 4 karye ve aynı mahallede hareketlilik kesintisi yapılacak.

TREDAŞ’tan yapılan açıklamada, hizmet ve tamir çalışmaları kapsamında site merkezine sınırlanmış Geçitağzı, Kaynak ve Kula, Ara Sınav ilçesine sınırlanmış Düzova köyleri ile Lüleburgaz ilçesine ilişkin Büyükkarıştıran beldesinin Kullanılmamış Mahallesi’ne 27 Ilk Teşrin Perşembe haset bire bir süre erke verilemeyecek.

Söz konusu kesintiler, Geçitağzı, Çağlayık ve Kula köylerinde 09.00-17.00, Düzova köyünde 09.00-18.00, Kullanılmamış Mahalle’de ise 12.00-15.00 saatlerinde uygulanacak.

Share: