Kırklareli evcil haberi: Lüleburgaz’da Planlı 5. Cumhuriyet Kupası Sona Erdi

Lüleburgaz Belediyesi’nin bu sene 5’incisini düzenlediği ve 3 ahit süren Kadınlar Spor Turnuvası Cumhuriyet Altını Kupası sona erdi. 8 eş basket ve 3 karı uçan top takımının 150 sporcuyla düz aldığı turnuvada basketbol dalında şampiyon CURCUNALI Spor Kulübü olurken ikinci Plovdiv, üçüncü üstelik Best Ladies oldu. Uçan Top kategorisinde ise elçi takımlara madalya verildi.

Lüleburgaz Belediyesi’nin 29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramı kutlamaları kapsamında bu yıl 5’incisine ev sahipliği yaptığı Kadınlar Spor Turnuvası Cumhuriyet Kupası sona erdi. Kıyasıya mücadeleye manzara olan fakat ayrımsız o büyüklüğünde de sportmence sabık karşılaşmalar sonucunda böke muhtemelen oldu. Üç gün süresince Lüleburgaz Yıldızları Ayak Topu Akademisi’nde planlı turnuvada mülevven görüntüler ortaya çıktı.

ŞAMPİYON GÜRÜLTÜLÜ

Üç dolaşma boyunca mecmu 17 maçın düzenlendiği turnuvada böke GÜRÜLTÜLÜ oldu. GÜRÜLTÜLÜ, böylece güzeşte yılın ardından bu sene bile şampiyonluğa ulaşmış oldu. Turnuvada Plovdiv ikinci, Best Ladies dahi üçüncü oldu. Turnuvanın böylece düzenlenen kupa töreninde böke takıma yürek ve madalyalarını Şehremaneti Başkanvekili Aysun Dedeoğlu verirken Şehremaneti Meclis üyeleri Günsel Solak ve Nihal Organ de dereceye giren takımlara ödüllerini verdi.

11 TAKIM 150 KADIN SPORTMEN

“Sporun kenti Lüleburgaz” sloganıyla çalışmalarını sürdüren Lüleburgaz Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen turnuvada 8’i basket, 3’ü voleybol görünmek amacıyla toplanmış 150 eş sporcu mücadele etti. Turnuvada meydan düzlük takımlar ise şöyle: 1922 Lüleburgaz Veteran, CURCUNALI Uçan Top, Varna Uçan Top, Firuze, Plovdiv, CURCUNALI, Nilüfer Şehremaneti, Best Ladies, Dev Avrat Çanakkale, Varna, Otuz Dokuz Lüleburgaz.

Share: