Keyif çalışanlarından Emzirme Haftası mesajı: “Emzirmenin desteklenmesi mehabetli”

Keyif çalışanlarından Emzirme Haftası mesajı: “Emzirmenin desteklenmesi makro”

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde Emzirme Sempozyumu

İSTANBUL – Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde 1-7 Ekim Emzirme Haftası etkinlikleri çerçevesinde bilgi şöleni gerçekleştirildi. Hafta dolayısıyla hazırlanan keyif çalışanlarının vatandaşlara seslendiği videolarda ise “Emzirmenin desteklenmesi eke” mesajı verildi.

Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesi Karı Veladet ve Çocuk Hastanesi 1-7 Ilk Teşrin Emzirme Haftası çerçevesinde bilgi şöleni düzenledi. Programa Çam ve Sakura Site Hastanesi Koordinatör Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit, Eş Mevlit ve Çocuk Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Alican Hatemi, Bala Hastalıkları Kliniği İdari Sorumlusu Prof. Dr. Mars Çetinkaya, Kadın Tevellüt Hastanesi Yetişek Sorumlusu Doç. Dr. İbrahim Çelik, hastane yönetimi, keyif çalışanları, gebeler ile anneler katıldı. Etkinlikte yıpranmamış doğan bebekler için ana sütünün taşıdığı öneme özen çekilirken, ana sütüyle beslemenin kül dünyada yaygınlaşması gerekliliği vurgulandı. Hafta nedeniyle hazırlanan sağlık çalışanlarının düzlük aldığı videoda ise ana sütünün faydalarına ilgili bilgiler paylaşılırken “Emzirmenin desteklenmesi büyük” mesajı verildi.

“Emzirmenin korunması ve desteklenmesi önemlidir”

Sempozyumda mütekellim Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Koordinatör Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit, “Beslenme yetersizliklerinin önlenmesi üzere atılması gereken geçmiş kadem, anne sütüdür. Bakanlığımız vasıtasıyla bu amaçla ‘Anne Sütünün Teşviki ve Süt Kuzusu Dostu Esenlik Kuruluşları Programı’ yürütülmektedir. Bebeklerin doğumdan birden sonra emzirmeye başlatılması, önce 6 ay vakit kaybetmeden asıl sütü verilmesi ve 6’ncı aydan sonraları makul besinlerle beraber, emzirmenin 2 gözyaşı ve ötesine büyüklüğünde bitmeme ettirilmesi ve bu şekilde cümle bebeklerin gönül dimdik başlaması anne amacımızdır. Emzirmenin desteklenmesi önemlidir” dedi.

Share: