Kayserispor-Adana Demirspor maçının arkası sıra

Spor Pupa Süper Lig’in 12. haftasında ağırladığı Adana Demirspor’la 2-2 berabere mütezayit Yukatel Kayserispor’un maharet direktörü Modern Atan, ayak topu komple ayrımsız maç böylece galibiyeti kaçıran canip olduklarını söyledi.

Çağdaş Atan, maçın arkası sıra düzenlenen basın toplantısında, bugün sahada futbol kırcı 2 saat yaşandığını ve sporseverlerin zevkle izlediği bire bir yarışma olduğunu belirtti.

Müsabakada 2-0 geriye düşmelerine rağmen oyunun bilcümle içinde kaldıklarını ve böylecene üstelik skoru yakaladıklarını ifade eden Atan, şunları kaydetti:

“Sahada çok inandırıcı bir futbol vardı. Ruhlu Adana Demirspor takımına cebin oynadık. Geride gani pas yapabilen, tıpkı yakaladıktan bilahare müstakbel uçtaki oyuncularıyla dolgunca geçişler yapabilen benzeri topluluk. Arada bize zorluklar çıkardılar ama umumi namına oyunun hep içindeydik. Maçın başında onlar santrforsuz oynadığı üzere bire bir stoperi sakat kazanmak istedik ve orada Mualla Karimi’yi düşündük. İkinci yarı geriye düştükten bilahare sistemi değiştirdik. Ondan sonraları maçı çevirebilecek hale geldik. Mane’nin sonuç saniyelerdeki pozisyonu ihtimal Kayserispor hesabına müthiş tıpkısı bitiriş olabilirdi. Kaleci Ertaç Özbir’i tebrik ediyorum, haddinden fazla ongun çıkardı. Ihtimal bugün 3 benek kazanamadık amma oyuncularım çokça daha fazlasını kazandı. Onlarla kurum duyuyorum.”

Share: