Kayseri’den gelişmemiş gelişmemiş

Kayseri Büyükşehir Belediyesi yoluyla Mustafa Kumsal Celil Çınarlar Yaşlı Dirim ve Dayanışma Merkezi’nde kalanlar için Çanakkale gezisi düzenlenecek.

Belediyeden yapılan bağlanmış açıklamaya bakarak, Nemli Yaşam ve Dayanışma Merkezi sakinleri amacıyla Çanakkale’ye yolculuk programı yapılacak.

Geziye katılacaklardan Müzeyyen Bozkurt, Çanakkale’ye ilk defa gideceğini ve haddinden fazla ateşin olduklarını belirterek Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’a teşekkürname etti.

Şerife Nehir ise elan evvel hiç kent dışına çıkmadığını anlatarak, “Başkanımız yardımıyla Çanakkale’ye gideceğiz. Çok mutluyum.” ifadesini kullandı.

Talas’ta yıpranmamış projeler yapılacak

Talas Belediyesi, eğitimden çevreye, sosyokültürel faaliyetlerden altyapıya bir nice alandaki projeleri hayata geçirecek.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Belediye Reisi Mustafa Sert, muhtarlar toplantısında kırsala yapılan çalışmalara yenilerinin ekleneceğini belirtti.

Sarp, ayda tıpkı muhtarlarla buluştuklarını belirterek, çap ve ulus için verilen vazifeyi gerçekten adına ifham etmek üzere çalıştıklarını anlattı.

Kırsal mahallelere yönelik bir curcuna veya tanıtım günleri hazırlığı içerisinde olduklarını dile getiren Yalçın, köylerdeki ağaçlandırma çalışmasının sürdüğünü aktardı.

Yalçın, Reşadiye ve Kuruköprü mahallelerine kazandırılacak içtimai tesis ihalesinin yapıldığı hatırlatarak, eğitime üstelik ehemmiyet verdiklerinin altını çizdi.

Share: