Kayak merkezlerinde kar olmayınca rota termale çevrildi

Yılbaşına mahdut günler kaldı. Türkiye’deki ski merkezlerinde halen kar yağışının olmayışı ilkin protez karlama sisteminin da bulunmadığı Uludağ’daki otel sahiplerini endişelendirmeye başladı. Otellerdeki doluluk oranları yarıya üstelik ulaşmazken, termal bölgelerde yaşanan bahir yerel ve yabancı turistlerin bu yılbaşı rotayı termal tesislere çevirdiğini gösterdi.

Yalova’nın kaplıcalarıyla ünlü Termal ilçesinde mevcut tesislerde yılbaşı öncesinde etkili günler yaşanıyor. yeni yıl üzere akıbet hazırlıklarını işleyen turizm işletmeleri evcil ve ecnebi turistlere unutamayacakları tıpkı dinlence amacıyla programlar hazırlıyor. Bölgenin arz balaban turizm tesislerinden olan Yalova Terma City’bile da yeni sene üzere hazırlıklar tamamlandı. İşletme Müdürü Mustafa Hügül, Yalova’nın konumu itibariyle çok avantajlı bire bir bölgede olduğuna dikkati çekerek, “Tesisimiz Yalova, İstanbul, Bursa üzere iri şehirlerimize bodur mesafede olup esmer, hava ve deniz yolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Bu nedenle tatilcilerin kırıcı ilgisiyle karşılaşmaktayız” dedi.

Hügül, yeni yıl için hazırlıklarının ve rezervasyonlarının ciddi ayrımsız şekilde geçtiğini belirterek, “Kayak turizminin daha başlamamış olması, yaz turizminin birlikte tükenik olmasından kaynaklı tatilcilerimizin bati talebi termal otellere olmaktadır. Mevcut süresince bulunduğumuz hafta itibariyle yüzde 80-85 doluluğa kazanmış durumdayız. Önümüzdeki sonuç eyyam ile alay malay yüzde 100’lük doluluğa geleceğimizi civar görmekteyim” dedi.

Hügül,”Termal otellerin da “ötede dinlence” ve “soylu erki dinlence” seçeneklerini birleştirerek sunabileceğini gösteren otelimiz kendiyle yarışır ağıl geldi. yeni sene ön gösterim gecemizde özellikle Rusya ve Almanya’dan güç murat aldık ve rezervasyonlarını gerçekleştirdiler. Onun dışında Kuveyt, Şimendifer ve İran’dan üstelik gösterişli tıpkı talep almanın mutluluğunu yaşıyoruz. bin metrekarelik riyaset suiti ve 250 ile 500 metrekarelik büyüklüklere erbap 20 skor kral dairelerimize temenni çokça oldu ve rezervasyonları kapandı. 2 bin 200 yatak kapasitesi ile rakipsizliğini koruyan Terma City kendisiyle yarışıyor” diye niteleyerek konuştu. – YALOVA

Share: