Katışıksız Afiyet-İş’ten düzenlilik görevlisinin hastanede öldürülmesine reaksiyon

Günahsız Esenlik-İş Sendikası Zonguldak Idarehane Başkanlığı, Esenyurt Necmi Kadıoğlu Şevket Hastanesinde düzenlilik görevlisi yerine müteharrik Tuğrul Okudan’ın bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybetmesine reaksiyon gösterdi.

Sendika Başkanı Recai Özcan, Zonguldak Atatürk Büyüklük Hastanesi önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, sağlıkta gayret mevzuatının düzenlenmesi gerektiğini belirterek, “Hususi asayiş görevlileri, savunmasız şekilde ‘cürüm makinelerinin’ önüne atılıyor. 5188 Mahdut Hususi Güvenlik Yasası, tıpkı an önceki revize edilmelidir.” dedi.

Düzenlilik görevlisinin vahşiyane katledildiğine dikkati çeken Özcan, “Değil konuşmak, yutkunmakta, nefes almakta zorlandığımız tıpkısı dönüş yaşıyoruz. ‘Sağlıkta güç önlemleri’ denilerek alınan tedbirlerin hiçbirinin caydırıcı olmadığını zaman sunma kırıcı şekilde gördük. Toplumu sarmış olan bu infial, bu cinnet halinin, sosyolojik, ruhsal, esas eğitim üzere süreçlerle yönetilmesinin ve sil baştan ele alınması gereğini benzeri misil elan gördük.” diyerek konuştu.

Özcan, açıklamasını şöyle tamamladı:

“Birisi 11 ayrı suçtan, gayr 27’den çok suçtan sabıkası mevcut bu vandalların sokakta, hastanede, halkın arasında ellerini kollarını sallayarak gezmeleri, ıslah edilmeden sokağa bırakılmalarının neresi alışılagelen? Daha 1,5 aylık evli, hayalleri, hedefleri olan düzenlilik görevlisi arkadaşımız Çakırdoğan Okudan, kurumunun, hastanenin asayişi, özge hastaların hakları amacıyla ‘sessiz olunması’ çağrısı yapmıştı. Ama bu eli hunriz caniler, bu suç makineleri hangi yaptı? Tuğrul’umuzun sesini ezel ebet kestiler.”Share: