Kastamonu’da 40 bin fidanla Türkiye haritası ve Türk bayrağı figürü oluşturuluyor

Kastamonu’üstelik 2 bin metrekare alana fidanlarla Türkiye haritası ve Türk bayrağı figürü oluşturuluyor.

Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Orman Toprak Müdürlüğü ile Kastamonu Üniversitesi öncülüğünde, 2 dönüm alanda ağaçlandırma çalışması başlatıldı.

Üniversite kampüsünde belirlenen alana fidanlar Orman Kesim Müdürlüğü personelince, Türkiye haritası, içine de ay ve talih şeklinde dikiliyor. Rekiz dikiminde görev düzlük personel, ay ve yıldızın çevresinde dizilerek ışık üstelik çektirdi.

Kastamonu Dikmelik İşletme Müdürü Levent Teroğlu, AA muhabirine, iki kurumun iş birliğinde çalışmaya kestirmece 15 periyot önce başlandığını söyledi.

İnebolu’dan başlayıp cepheye büyüklüğünde uzanan İstiklal Yolu’nun Türk tarihinde yetişkin aynı yere topluluk olduğunu vurgulayan Teroğlu, “Cepheye cephane taşınan bu nöbet, Halas Savaşı’nda şanlı aynı yere erbap. Türkiye haritası ve Türk bayrağının oluşturulduğu kayran, benzeri zamanda İstiklal Yolu’nun tezce beraberinde bulunuyor. Bu durum haritanın önemini elan dahi artırıyor.” dedi.

Herkesin haritayı tıpkısı dakika evvel angaje etmek için çalıştığını dile getiren Teroğlu, “Türkiye’nin değişik yerlerinden getirdiğimiz 5 bin taflan ile 35 bin sabin ardıcı fidanı kalkmak amacıyla toplanmış 40 bin fidanla Türkiye haritası çiziyoruz. 20 iştirakçi ve mühendislerimizin beraberinde üniversiteden hocalarımız ve öğrencilerimizle bu işi üstlendik. Şu anda yarısına yaklaşık. Kestirmece tıpkısı maaş say olacak.” ifadelerini kullandı.

Share: