KASTAMONU – Düğünde ısıtıcıdan sızan gazdan zehirlenenlerin sayısı 85’e yükseldi

Kastamonu’nun Devrekani ilçesinde benzeri düğün salonunda tüplü ısıtıcıdan sızan gazdan zehirlenerek hastaneye başvuranların sayısı 85’e yükseldi.

İlçedeki bir dernek salonuna gelen davetlilerden bazıları dernek devam ederken rahatsızlandı.

İlk belirlemelere göre 40 sevimli Devrekani Ihtişam Hastanesi’ne kaldırıldı. Daha sonra cankurtaran ve kişi imkanlarıyla hastaneye başvuranların sayısı 85’e yükseldi.

Bazı vatandaşlar ise Devrekani Azamet Hastanesi’ndeki evvel müdahalelerinin peşi sıra Kastamonu Yetişek ve Araştırma Hastanesi’ne atıf edildi.

Zehirlenenlerden 6 aylık ve 1,5 yaşındaki bebekler ile 75 yaşındaki tıpkısı kadının kilolu hizmet ünitesinde tedavi edildiği öğrenildi.

“Yüklülük takarken kusuyorlardı, bayılmışlardı”

Düğün salonundaki 7 yaşındaki Alper Eymen Kılıçoğlu, AA muhabirine, salonunun haddinden fazla kalabalık olduğunu söyledi.

Kendisinin kantine gittiğini anlatan Kılıçoğlu, “Kantinde bire bir çocuk bayılmıştı. Sıkıntı takarken kusuyorlardı, bayılmışlardı. Ambulanslar geldi. Benim kuzenimin midesi bulandı.” dedi.

Yüksel Kılıçoğlu ise eşi ve çocuğunu hastaneye getirdiğini anlatım ederek, “Çokça şükür bir özdek çıkmadı. Yeniden dahi Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne tedarik gayeli gidiyoruz.” diyerek konuştu.

Share: