Karı almak isteyenler bu şehirlere akın ediyor

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

Faziletli pahalılık zımnında FED’in rekor nema artırımlarına gitmesi, genel ekonomide talebin düşmesine sebep oldu. Yavaşlama belirtileri gösteren BENDE ekonomisinde hane piyasası ise sakıt talebin sunma çokça hissedildiği piyasaların başında geliyor. Öyle kim, ÇAKER göz piyasasının resesyona girdiğini düşünenler dahi var.

Cnbc’den Cheyenne DeVon’ın haberine bakarak, Böylesi aynı ortamda ocak kabul etmek isteyen aileler ve bireysel ya da kurumsal yatırımcılar, şehir site makul fiyatlı evlerin peşinden gidiyor. Bu bile ESIR vatandaşlarının kâh şehirleri ayrılma ederek, uygun pahalı evlerin olduğu şehirlere göç etmelerine bozukluk olabiliyor.

Enflasyon ve ipotek oranları fert yakıyor

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre, ABD merkezli sayısal emlak şirketi Redfin yoluyla yayınlanan anlatım, rekor sayıda gizil eş alıcısının hicret planları kurduğunu gösteriyor. Raporda, ocak ahzetmek isteyenlerin arz haddinden fazla boşanmak istedikleri ve genişlik çokça süregelmek istedikleri şehirler birlikte sıralanıyor. Buna göre, familya kabul etmek isteyenlerin büyük bölümü Unvan Francisco, Los Angeles ve New York’u kalkmak istiyor.

Redfin Başlangıç Iktisatçı Yardımcısı Talor Marr, Şan Francisco ya dahi Şan Jose’birlikte ortalama ayrımsız evin 1,5 milyon dolardan çokevet mal olduğunu belirtiyor. Marr, tutu oranlarındaki asgari yüzdelik 5’lik artışın dahi eklenmesiyle, maaş ödemelerin çalışanları zor duruma düşürecek seviyelere yükseldiğinin altını çiziyor.

Azamet yüzdelik 33

Marr, ülkenin bağıl degaje alanlarında engin çalışmaya geçiş oranının artmasıyla alay malay satın alınabilirliğin gelişigüzel zamankinden elan edisyon tıpkı nakız aldığını belirtiyor. Tabir, Redfin kullanıcılarının yaklaşık yüzde 33’ünün 2022 yılının ikinci çeyreğinde yıpranmamış şehirlerde sülale aradığını gösteriyor. Bu miktar, Kovid-19 salgınından ilk, 2019 yılında yüzde 26 olarak gerçekleşmişti.

Redfin, listesini oluşturabilmek üzere tahminî 2 milyon kullanıcısının 100’den fazla ana kent bölgesinde gerçekleştirdikleri aramaları analiz ediyor. Redfin, makul bir şehre başvurmak isteyenlerin sayısını, oradan bırakmak isteyenlerin sayısıyla karşılaştıran tıpkısı marifet analizini de raporda paylaşıyor. Buna göre, genişlik fazla açık çıkış yapılan şehirler insanların sunu çok fırlamak istedikleri şehirler yerine öne çıkıyor. Bunun paralelinde, arz aşkın antre yapılan şehirlerde ise 2022 yılı içinde sülale sahibi akını görmenin mümkün olduğu belirtiliyor.

Alev birlikte kent seçiminde etkin

Listede Florida, Kaliforniya ve Teksas kadar eyaletlerden şappadak haddinden fazla şehir olduğu gözleniyor. Ilkin Florida başlamak amacıyla bir nice pop destinasyona familya sahipliği yapan bu bölgeler, ayrımsız zamanda yunak olması nedeniyle bile Amerikalılar eliyle az çok çok yeğleme ediliyor.

Metanetli haddinden fazla herif bire bir ev satın alma niyeti olmadan Redin kabilinden sitelerde kontrol yapıyor. Redfin, analizinde bu çeşit aramaları dikkate almadığı notunu düşüyor. Kullandıkları verilerin KUL isim sayımı göç modelleriyle düzenli olduğunu belirten Marr, “Verilerimizin soy göç kararlarının hayatiyetli bire bir öncü göstergesi olduğuna inanıyoruz” diyor.

Aile sahibi almak isteyenlerin ayrılma ettiği şehirler

Ün Francisco

Los Angeles

New York

Washington D.C.

Seattle

Boston

Detroit

Aile sahibi olmak isteyenlerin akın ettiği şehirler

Miami

Tampa, Florida

Phoenix

Sacramento, Kaliforniya

Las Vegas

Cape Coral, Florida

Şöhret Diego

North Port, Florida

San Antonio

Dallas

Amerikalılar Avrupa’ya taşınıyor

 

KUL bölük piyasası resesyonda

 

Çin’deki konut krizi siyasileri zora sokabilir

 

Basamak piyasası soğudukça kiralar düşüyor

 

Ecnebi yatırımcılar konut piyasasına dümbelek dönüyor

 

Yabancıların, KUL’den basamak satın alımları yüzde 8,5 arttı

 

Share: