Karaca yollarında uzanım

Kara yollarının yapım, bakım ve tamir çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ağırbaşlı gidilmesi, trafik bel ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün nöbet durumu bültenine bakarak, Rum Otoyolu’nun Çamlıdere ile Kızılcahamam kavşakları arasındaki Buğralar Köprüsü İstanbul yönünde derz tamir çalışması gerçekleştiriliyor. Bu nedenle yolun iyi şeridi trafiğe kapatılarak, muvasala diğer şeritlerden sağlanıyor.

Ankara- Niğde Otoyolu Kırşehir angajman yolunun 1-2. kilometrelerindeki yapım çalışması sebebiyle erişim bölünmüş yolun aynı bölümünden iki cepheli sürdürülüyor.

TEMA Otoyolu’nun İzmit Garp-Kandıra kavşakları İstanbul-Ankara yönünde üstyapı ve asfaltlama çalışmaları yapılıyor. Bu kesimde sürücüler İzmit Garp Kavşağı’ndan D-100 yoluna yönlendiriliyor. Çalışmalar hafta içi rastgele çağ 22.00-06.00 saatlerinde devam edecek.

Ankara Çevre Otoyolu’nun Ayaş- Sincan kavşakları 0-1. kilometrelerinde genleşme derzi tamirat çalışmaları zımnında Ayaş Kavşağı site merkezi alt bölüm kolu trafiğe kapatılarak, erişim almaşık kavşaklardan sağlanıyor.

Erdemli-Silifke-Taşucu yolunun 30-34. kilometrelerinde (Büyükeceli ve Yanışlı arası) patlatmalı imal çalışmaları zımnında 09.00-17.00 saatlerinde ulaşıma kontrollü müsaade veriliyor.

Çanakkale- Balıkesir yolunun 9-17. kilometrelerinde köprü bakım ve onarım çalışmaları yapılıyor. Bu sebeple sefer trafiğe kapatılarak, erişim Müstecap- Habipler istikametinden gerçekleştiriliyor.

Bingöl- Solhan yolunun 44-49, Tokat- Turhal yolunun 0-1. kilometrelerindeki yapım çalışmaları dolayısıyla söz konusu kesimlerde erişim kontrollü sürdürülüyor.

Tokat- Sivas memleket sınırı- Yıldızeli yolunun 3-13. kilometrelerinde yüzeysel istila çalışmaları dolayısıyla sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine özen etmeleri gerekiyor.

Artvin- Erzurum yolunun 1-50. kilometrelerinde belen temizliği ve çelik ağ uygulama çalışması sebebiyle 08.00-18.00 saatlerinde ulaşım bir tane şeritten kontrollü sağlanıyor.

Share: