Karabük’te öğrencilere 227 bin koruyucu töz kitabı dağıtıldı

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Deniz Kazı, Karabük’te öğrencilere 227 bin havari köken kitabı dağıtıldığını bildirildi.

Deniz Kazı, yaptığı kayıtlı açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı marifetiyle gönderilen 344 bin 500 ücretsiz öğüt kitabı ile 227 bin apotr üs kitabın 2022-2023 eğitim tedrisat yılının derakap başında öğrencilere dağıtımının gerçekleştirildiğini belirtti.

Bakanlığın kamu imkanlarını seferber ederek okulların ihtiyaçlarını karşılama, çocukların kalifiye eğitime erişmeleri ve eğitimde vesile eşitliğini güçlendirmeyle ilişik seçkin makule desteği vermeye bitmeme ettiğini aktararak, “LGS ve YKS’dahi Türkiye genelinde ilimiz şanlı derecelere imza attı. Eskimemiş terbiye talim döneminde birlikte bu başarının artarak devamı için ücretsiz öğüt kitaplarımızla havari mahiyet kitaplarının üstelik en hareketli şekilde kullanılması gerekiyor. Devletimizin bu hizmeti öğrencilerimiz adına oylumlu bir fırsat.” ifadelerini kullandı.???????

Okullarda Bakanlığın havari temel kitapları dışında bire bir gerçek kullanımına müsaade verilmediğini ve bu duruma gerekseme da duyulmayacağını vurgulayan Akbaş, şunları kaydetti:

“Ana ilkelerimiz ortada saha alan fırsat eşitliğini uydurmak için atık bu büyük hamle için iklim ve kaymakamlık yöneticilerimiz okullarımızda denetimlerine devam etmektedir. Bakanlığımızın apotr köken kitapları haricinde ayrıksı aynı gerçeklik tezkere banko okullarımıza girmeyecektir. Bu konuda kararlıyız. Bakanlığımız tarafından öğrencilerimize dağıtılan yardımcı kaynaklar haricinde Bakanlığımız web sitesinde kamu dünyanın kullanımını örtüsüz değme seviyeye makul öğrencilerimizin hatta eksiklerini sentetik zeka yöntemiyle görebilecekleri ve ona göre mesai yapabilecekleri belki da dünyanın yer balaban koruyucu hakikat havuzu vardır ve öğrencilerimiz üzere fazlasıyla yeterlidir.”

Share: