Karabük haberi: Beşiktaş Başkanı Çebi, Karabük’te spor tesisi yaptıracak

Beşiktaş Başkanı Ahmet Ziya Çebi, Karabük’e spor tesisleri yapacaklarını ve halkın hizmetine sunacaklarını söyledi.

Yiğit Çıpa Çelik AŞ’nin çarkıt genel müdürü Bekir Özbağ’ın cenaze töreni için Karabük’e mevrut Çebi, Karabük Belediyesini görüşme etti ve kentte kâin şirketlerine ilgili işsiz vaziyetteki çipo ve çelik fabrikasını babası Yaşar Kabadayı Çebi ile gezdi.

Gezi böylecene gazetecilerin sorularını cevaplayan Çebi, fabrikanın hesabına spor tesisleri

yapmayı planladıklarını tabir etti.

Fabrikanın ve arsasının babasının mufassal yıllar mesai verdiği tıpkı kayran olduğu amacıyla kıymetini tamlayan Çebi, bire bir zamanda sınıf arkadaşı olan, ayar verdiği, Karabük’ü seven ve hizmet fail Karabük Belediye Başkanı Rafet Iyilikçi ile bu konuda bir müzakere yaptığını anlattı.

“Çocukların spor yapabilecekleri tıpkısı meydan yapmayı yeğleme ederiz”

Babasının spora olan ilgisini anlatan Çebi, konuşmasına şöyle devam etti:

“Fabrika bölgesinde TOKİ’nin bir yapılaşması olacaksa biz birlikte bu kalabalığın içerisinde, bu arazinin içerisinde spor tesisleri, çocukların basketbol, ayak topu, uçan top oynayacakları bire bir karmaşa yapalım, babamızın bile adını verelim dedik Rafet Bey’e, o dahi ‘Çok seviniriz.’ dedi.

Şimdi tıpkı çekim çalışacaklar. TOKİ burada bir şehirleşme yapacaksa burada aileler oturacaksa ailelerin çocuklarının spor yapabilecekleri tıpkısı yer yapmayı yeğleme ederiz.”

Yıllardır ilkin Süper Kütle almak amacıyla istekli liglerde uzunluk gösteren ve şimdilerde mektep çocuğu ligde düz kayran Kardemir Karabükspor’un durumunun sorulması üstüne Çebi, takımın baştan sakat günlere gelebilmesi için öncelikle şehrin ayağa kalkması ve takımı bu ayla getirenlerden hesap sorulması gerektiğini belirtti.Share: