Kara yollarında boyut

Karaca yollarının imal, bakım ve tamir çalışmaları sürdürülen kesimlerinde kilolu gidilmesi, trafik belen ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün kere durumu bültenine göre, TEM Otoyolu’nun Selimpaşa Kavşağı- Mahmutbey Gişeleri bölgesinde üstyapı restorasyon çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle herhangi bir ahit 22.00-06.00 saatlerinde otoyolun Edirne istikameti trafiğe kapatılarak, erişim sair istikametten iki taraflı sağlanıyor.

İzmir- Çeşme Otoyolu’nun 4-6. kilometrelerinde (Güzelbahçe- Urla kavşakları) ekolojik köprü imal çalışmaları sebebiyle İzmir istikametinde sağ şerit trafiğe kapatıldı. Bu kesimde erişim sair şeritlerden sürdürülüyor.

Ankara- Niğde Otoyolu’nun Ahiboz-Emirler kavşakları 30-31. kilometrelerinde hizmet ve tamirat çalışmaları dolayısıyla Ankara istikametinde ulaşım kontrollü devam ediyor.

Beyşehir- Isparta yolunun 25-44. kilometrelerindeki imal çalışmaları dolayısıyla ulaşıma kontrollü cevaz veriliyor.

Erdemli-Silifke-Taşucu yolunun 30-34 ve 50-54. kilometrelerinde (Taşucu ve Boğsak mevkileri) patlatmalı imal çalışmaları sebebiyle 15.15-16.15 saatlerinde erişim kontrollü gerçekleştirilecek.

Kırşehir- Aksaray yolunun 1-3. kilometrelerindeki imal çalışması dolayısıyla muvasala mukassem yolun tıpkı bölümünden iki cepheli sağlanıyor.

Çorum-Ankara yolunun 37-38. kilometrelerinde (İskilip- Osmancık kavşakları) ayrımlı düzeyli kenar çalışmaları nedeniyle muvasala kontrollü sürdürülüyor.

Isparta- Antalya yolunun 0-15. kilometrelerinde yüzeysel istila imal çalışmaları sebebiyle sürücülerin trafik belen ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Çanakkale- Balıkesir yolunun 9-17. kilometrelerinde güreşçi köprüsü hizmet ve onarım çalışmaları yapılacak. Bu nedenle öğün trafiğe kapatılarak, sürücüler alternatif güzergah kendisine Müstecap-Habipler istikametine yönlendirilecek.

Artvin- Erzurum yolunun 1-50. kilometrelerinde şev temizliği ve çelik apışlık uygulama çalışması dolayısıyla saat 18.00’e büyüklüğünde posta gücük süreli aralıklarla trafiğe kapatılarak, muvasala biricik şeritten kontrollü bitmeme edecek.

Share: