Kalabalık haberi… Kargaşa’da kızının nikahını kıyan baba fert anlar yaşadı

Ordu’nun Altınordu ilçesinde evlendirme memuru İmdat Elik, kızının nikahını kıyarken gözyaşını tutamadı.

İlçedeki Öğretmenevi’nde düzenlenen düğün merasiminde, Neslihan Elik (27) ile Tutkun Güllü (36) çifti dünyaevine girdi.

Çiftin nikahını ise gelinin babası olan Altınordu Belediyesi evlendirme memuru İmdat Elik kıydı.

Elik, nikah sırasında yaptığı konuşmada, “Binlerce nikah kıydım amma kişi evladımın, ciğerparemin nikahını esirgememek üstelik bana nasip oldu.” dedi.

Normalde takılmadan konuştuğunu ama böylesinin tahakküm olduğunu vurgulayan Elik, “Rahmetli dedemin çok iyicene ayrımsız sözü vardı. ‘Oğlum işinizle duygusallığı birbirine karıştırmayın.’ derdi. Ben birlikte bu konuda uğraş edeceğim inşallah.” ifadesini kullandı.

Nikah esnasında kızına soru yöneltirken konuşmakta zorlanan ve gözyaşını tutamayan cet Elik’e davetliler alkışlarıyla destek oldu.

Nikah şahitliğini eden Altınordu Belediye Başkan Yardımcısı İsa Hitaloğlu birlikte çifti tebrik kartı etti.

Evlendirme memuru yerine görevini işleyen İmdat Elik, peşi sıra müziğin ritmine bukanak uydurarak kızı ve damadıyla birlikte oynadı.

“Babamın nikahı kıyması beni çok duygulandırdı”

Neslihan Elik, gazetecilere, babasıyla yâren üzere olduğu için haddinden fazla duygulandığını ve biberli olduğunu anlattı.

Nikah sırasında babasının gözlerine bakamadığını dile getiren Elik, “Babamın nikahı kıyması beni çokça duygulandırdı. Benim amacıyla haddinden fazla edisyon ayrımsız andı.” diyerek konuştu.

Elik, evvel başta bu konuyu söylediğinde babasının, “Kızım ego cümlenin sonunu getiremem.” dediğini belirterek “Ben elbette o anda çok üzücü oldum. ‘Baba olsun, tekrar dahi bu bahtiyar günümde benimle birlikte ol. Getiremesen bile alay malay olalım. Biberli de olsa o an tek kameralar ve benzerleri tek madde önemli değil. Yeter ki nikahı kıy. O duyguyu birlikte paylaşalım.’ dedim. Haddinden Fazla mutluyum. İyi ki bile babam. Haddinden Fazla seviyorum babamı.” ifadesini kullandı.

Share: