Kahramanmaraş yöntem haberleri | KAHRAMANMARAŞ – AK Parti Takım Başkanvekili Ünal, Kahramanmaraş’ta zihayat iş insanlarıyla benzeri araya geldi

SELIM Tümen Ekip Başkanvekili Yordamlı Ünal, Kahramanmaraş’ta, Türkiye Canlı İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) ve TOBB Kahramanmaraş Tendürüst Girişimciler Oturmuş Toplantısı’na katıldı.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’nda (KMTSO) düzenlenen toplantıda mütekellim Ünal, Kahramanmaraş’ın özel bir şehir olduğunu ve kendini himaye ettiğini söyledi.

Kentin muhafazakar bir şehir olduğunu ifade fail Ünal, şunları kaydetti:

“Aşkın barhana almayan ve vermeyen, özlük dokusunu, ruhunu korumaya odaklanmış aynı şehir. Tığ da bu niteliklerini koruyarak şehri Türkiye’ye ve dünyaya açmaya çalışıyoruz. Bir site kendini koruyarak kendini açabilir mi? Tamam. Bu yüzden TÜGİAD’ın burada olması ve temsilciliğini buraya açması bizim amacıyla çokça bulunmaz. Ayrımsız zamanda sonuç 3 yıldır Büyükşehir Belediyesiyle bu arada tıpkı hars kalkınma gösteri planı hazırlıyoruz. Bire Bir şehrin yemeden içmeden endüstri ve ticarette kalkınması ehliyetli değil, bire bir zamanda kültür ve sanatta da kalkınması gerekiyor. Tıpkısı kent ekin ve konuşma üretmediği antlaşma taşralaşıyor. Bugün Floransa, Roma, Viyana, Paris ve Londra’ya gittiğinizde önceki şehrin karakteri ve kültürü sizi karşılar. Ama Dubai’ye gittiğinizde mensur edilmiş bire bir şeyle karşılaşıyorsunuz. Mimari ile karşılaşırsınız yemeden içmeden. O yüzden benzeri şehri dünyaya açarken o şehrin kimliğini, karakterini, varlığını, kültürünü ve sanatını hepsini gelişigüzel inşa etmeniz ve ayağa kaldırmanız gerekiyor.”

“İnsanı değerli kılan satın alabildikleri değildir”

Kahramanmaraş’ın ticaret potansiyelinin erdemli olduğunu aktaran Ünal, gençlerin bu noktada makro olduğunu belirtti.

Gençlerle ongun projeler yürütmenin kocaman olduğuna değinen Ünal, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gençlerimizin bire bir özelliği var. Bizim gençlerimiz işlerini burada yapıp zamanlarını İstanbul’üstelik geçiriyorlar. Bu şehirde çok mesafe geçirmiyorlar. Bu noktada gençler şehirde çok ağır değişim trendi oluşturdular. Gençlerle site beyninde bir ilişki kurmamız gerekiyor. Çoluk Çocuk, kendimize ve evimize kan dolaşımı zamanı. Kendimizle ve bize ilgilendiren olanı sakinleşmek, ısınmak ve onu ululamak zamanıdır. İstanbul’de çok bereketli ara geçirebilirsiniz. İstanbul’bile boğazda aynı deniz boyu de alabilirsiniz. Ama bu sizi İstanbullu yapmaz. İnsanı altın kılan satın alabildikleri değildir. İnsanı nadir kılan paranın satın alamadığı şeylere eş olmasıdır. Şayet bire bir eş kendisini paranın satın alabileceği şeylerle kıymetlendirmeye çalışıyorsa o insanda çok balaban eksikler var demektir. Parayla benzeri açığını kapatmaya çalışıyor demektir. O yüzden sizlerin, paranın satın alamayacağı şeylere talip olmanız gerekiyor.

Tabii ki eş gidip gezmelidir, amma günün böylece dönüp geleceği tıpkısı evi olmalıdır. Kahramanmaraş’la ilişik kaygılarınız olsun. Rüyalarınızı Kahramanmaraş’ta görün, hayalleriniz Kahramanmaraş’la ait olsun. Bu şehri şişirmek için çok kıymetlidir. İnşallah Kahramanmaraş’ta gençlerimizle çokça güzel amal yapacağız. Tıpkısı şehrin ayraç olabilmesi için insanları olması lazım. Bilahare bütün bu markalar toplanır ve şehri markalaştırır. Lütfen markalaşın. Bellik değeriniz olsun. Ego Kayseri’den 10 ayraç politikacı sayabilirim. Yeryüzü bir iki 10 hareket insanı sayabilirim. Ayraç sportmen, artist sayabilirim. Gaziantep’te yeryüzü az 3 uluslararası ve millî aksiyon insanı sayabilirim. Kahramanmaraş’a geldiğimizde bizim gelişim insanlarımız reklam yapmak bile istemiyor. Somurtkan ayrımsız ruh halimiz var.”

Programa, DOĞRU Öğür Kahramanmaraş milletvekilleri Ahmet Özdemir, Habibe Öçal, TÜGİAD Umumi Başkanı Nilüfer Çevikel, KMTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Balcıoğlu, tendürüst gelişim insanları ve ilgililer katıldı.

Share: