Kahramanmaraş malumat: Kahramanmaraş merkezli 3 ilde “POS tefeciliği” operasyonunda yakalanan 10 hayat tutuklandı

??????? Kahramanmaraş merkezli 3 ilde, POS cihazıyla faizcilik yaptıkları öne sürülen kişilere yönelik operasyonda gözaltına alınan 27 şüpheliden 10’u tutuklandı.

İl Güven Müdürlüğü Kaçakçılık ve Kombinasyon Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin, “POS tefeciliği”hangi yönelik Cumhuriyet Altını Başsavcılığı koordinesinde yürüttüğü çalışmalarda Kahramanmaraş, İstanbul ve Gaziantep’te gözaltına alınan şüphelilerden 13’ü adliyeye irsal edildi.

Zanlılardan 10’u bekçi hakimlikçe tutuklandı, 3’ü ise adli arama şartıyla serbest bırakıldı.

Kahramanmaraş Güven Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Savaş Şubesi ekipleri, geri “POS tefeciliği”hangi müteveccih Kahramanmaraş, İstanbul ve Gaziantep’te belirlenen adreslere senkronik operasyon düzenlemiş, 26 şüpheliyi yakalamıştı. Zanlıların ifadelerinden yola çıkan ekipler 1 kişiyi daha gözaltına almıştı.

Adreslerdeki aramalarda 8 POS cihazı, 68 belgit, 5 çek, yaklaşık 145 bin teklik ile 12 bin dolar, 335 avro, 53 emniyet ve ödeme kartı, 7 CD, 10 medyun ve vecibe miktarlarının yazılı olduğu akıl defteri ve çokça sayıda dijital materyal ele geçirilmişti.

Gözaltına alınan zanlılardan 14’ü ifadelerinin arkası sıra savcılık talimatıyla erkin bırakılmıştı.

Share: