Kadıköy’de 29 Ilk Teşrin coşkusu Cumhuriyet Altını Bayramı yürüyüşü

Kadıköy’de 29 Ilk Teşrin coşkusu Cumhuriyet Altını Bayramı yürüyüşü

Başkan Şerdil Angarya Odabaşı: “Cumhuriyet Altını’in ve özgürlüğün kalesi Kadıköy’den haykırıyoruz: İlelebet Cumhuriyet Altını!”

Kadıköy Belediye Reisi Odabaşı: “Yediden yetmişe, bile vermiş yüz binleriz”

İSTANBUL – Kadıköy Bağdat Caddesi’ndeki Büyük Cumhuriyet Yürüyüşü’ne katılan beniz binlerce güç Cumhuriyet Bayramı’nı coşkuyla kutladı.

Kadıköy Belediyesi aracılığıyla temas sene Bağdat Caddesi’nde planlı Cumhuriyet Altını Yürüyüşü’ne bu yıl birlikte yüz binlerce kişi katıldı. Türk Bayrakları ve görgülü led ekranlarla hususi namına hazırlanan Cumhuriyet Altını tırından çalınan marşlar ve şarkılar eşliğinde, balaban aynı coşkuyla revan vatandaşlar, şarkılara ve marşlara zevcelik etti. Türk bayrakları, Atatürk posterleri ve meşalelerle yapılan yürüyüşte, askı alayı etkileyici görüntüler oluşturdu. Suadiye Işıklar’da, saat 19.00’üstelik başlayan reviş Caddebostan İskele Sokak’ta sonuç buldu. Cumhuriyet Altını yürüyüşüne, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Yük Odabaşı ve eşi Rojvan Odabaşı, CHP İstanbul Saylav Gürsel Tekin, CHP Kadıköy İlçe Başkanı Yüksek Çerden Çöpten ve binlerce vatandaş ortaklık sağladı.

“Cumhuriyetimizin 99. yaşında dahi Cumhuriyet Altını’in nabzının attığı yerde; Bağdat Caddesi’ndeyiz!”

Cumhuriyet Altını Yürüyüşüne katılan Kadıköy Şehremini Şerdil Abra Odabaşı, “Yaşından, kimliğinden, aidiyetinden bağımsız hepimiz kardeşiz. Hepsinden kıymetlisi, aynı asıl babadan değil ama bire bir cumhuriyetten kardeşiz. Hangi mutlu ki, bu debdebeli günde, tıpkı bayramda elan birlikteyiz. Cumhuriyetimizin 99. yaşında üstelik Cumhuriyet Altını’in nabzının attığı yerde; Bağdat Caddesi’ndeyiz! Ayrımsız yol henüz yediden yetmişe, alay malay vermiş beniz binleriz! Tıpkısı sefer daha Cumhuriyet’in ve özgürlüğün kalesi Kadıköy’den haykırıyoruz: İlelebet Cumhuriyet Altını! Yaşasın Cumhuriyet! Cumhuriyet Altını İstanbul’dur, Ankara’dır, Samsun’dur, Erzurum’dur, Sivas’tır, Ağrı’dır, Adana’dır, İzmir’dir. Anadolu’dur cumhuriyet, Trakya’dır. Biziz cumhuriyet! Sevgili dostlarım, cumhuriyetimizin 100. yılı kutlamalarına bugünden itibaren başladığımızı tebşir etmek isterim. Ayrımsız sene süresince Kadıköy’ün sokaklarında, caddelerinde, mahallelerinde yaptığımız seçme etkinlikte bu coşkuyu yaşatmaya devam edeceğiz” dedi.

“Bizler ve çoluk çocuk olduğu sürece bayrağımız göklerden inmeyecek”

Kutlamalara katılan vatandaşlardan Tuğba Okan, “Temas sene Bağdat Caddesi’nde bu kutlamalar geleneksel arkaç geldi. Mehabetli tıpkısı tebrik kartı oluyor. Cumhuriyetimizin 99. yılı çok mutluyuz. Çokça gururluyuz. Bugün gençlerde burada. Iyice tıpkısı canlı var. Cumhuriyetimizin yıpranmamış yaşı mutlu olsun” diyerek konuştu.

Share: