JAK Timi, kayak merkezinde manevra gerçekleştirdi

JAK Timi, ski merkezinde manevra gerçekleştirdi

BİNGÖL Bingöl İl Cingöz Komutanlığına bağlı Kurnaz Kontrol Kurtarma timi, Hesarek Kayak Merkezinde kontrol ve istirdat tatbikatı gerçekleştirdi.

Senaryo gereği telesiyejin arızalanması sonucu vatandaşın telesiyejde yatık kalarak donma tehlikesi ile yüz yüze kalması olayı Kurnaz Taharri Istirdat Timlerine bildirildi. Açıkgöz Arama Istirdat timince görüngü namına gidilerek çevrili kalan vatandaş, halatlar yardımıyla emin aynı şekilde telesiyejden kurtarıldı. Boşaltma edilen vatandaşın 112 afiyet ekiplerine yönlendirilmesi sonucu tatbikat sona erdi. Gene senaryo gereği, yavaş kar ve sis zımnında arazide kaybolan vatandaşı kontrol tatbikatı da yapıldı. Açıkgöz arama istirdat köpeği Abalı’nın bile katıldığı tatbikatta, kaybolan ve soğuktan donmak için olan vatandaşın yeri tayin edildi. Ekipler yoluyla ilk müdahalenin arkası sıra sedyeye alınan emanet, bulunduğu yerden kurtarıldı.

Uyanık Kontrol Istirdat timlerinin, kış turizm merkezlerinde inanma ve asayişin sağlanarak huy sporları yapılan ormanlık bölgelerde inhibütör manşet faaliyetlerine bitmeme edeceği kaydedildi.

Share: