İYİ Parti’nin transferleri sürüyor! Partiye katılan bozuk DÜRÜST Partili mebus Eğilimli Kaban’ın rozetini Meral Akşener taktı

Çarkıt Tarım Bakanı, DOĞRU Tümen Şanlıurfa Milletvekili Eşref Fakıbaba’nın vekillikten ve partiden çekilme etmesi geçtiğimiz hafta siyasa arenasına bomba üzere düştü. Fakıbaba partinin düşünceleriyle öz düşüncelerinin uyuşmadığını belirtmiş ve İYİ Parti’ye katılacağını açıklamıştı. Dikkatleri konusunda toplayan Fakıbaba, İYİ Tümen lideri Meral Akşener’le konuştuktan sonradan bu kararı aldığını belirtmişti.

ESKİ DÜRÜST PARTİLİ VEKİL İYİ PARTİ’YE GEÇTİ

Bu gelişmeler halen gündemdeki yerini korurken ilgi çekici bir nakil haberi henüz geldi. Erzincan’da iki dolaşma MHP Belediye Başkanlığı ve tıpkı devir DÜRÜST Parti mebusluk fail Istekli Tepe, İYİ Öğür’ye katıldı. Kaban’ın rozetini tümen umumi merkezinde Meral Akşener taktı.

GELİŞMEYİ AKŞENER’İN DANIŞMANI AÇIKLADI

Tepe’ın İYİ Öğür’ye geçmesini sosyal medya hesabından duyuran Meral Akşener’in danışmanı Ömer Karakaş, “Zaman, Liderimiz Sn. Meral Akşener; Daha geçmiş iki zaman Erzincan ilimizin MHP Belediye Başkanlığını yapmış, Tıpkısı dönme üstelik AKP Milletvekilliği yapmış olan Sn. Iştahlı Tepe’a rozetini takarak partimize katılımını gerçekleştirmiştir. Namına İYİ’ler ailesine okşayıcı geldiniz diyorum” ifadelerini kullandı.

TALİP KABAN KİMDİR?

KTÜ Araba Mühendisliği Fakültesi mezunudur. Erzincan Şehremaneti Başkanlığı, Erzincanspor Başkanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi Metropol İmar A.Ş. Teknik Danışmanlığı ile 22. Bölüm Erzincan Mebusluk yapmıştır. Evli ve iki bala babasıdır; antrparantez Amme Görevlileri Etik Kurulu üyeliği görevinde bulunmuştur.

Share: