İYİ Partili Ayşegül Eltimur, AK Parti’ye katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İYİ Parti Lideri Meral Akşener’e yaptığı çağrının ardından, İYİ Parti Susurluk Karı Kolları Başkanı Ayşegül Eltimur, SELIM Fırka’ye katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi sonrası gündemi değerlendirme konuşmasında, İYİ Öğür Genel Başkanı Meral Akşener’e özen çeken tıpkı çağrıda bulundu. Reisicumhur Erdoğan, “Istek ederiz kim, İYİ Tümen 6’lı masayı ayrılma ederek yerli ve milli tıpkı vakfe teşhir etmek üzere konumunu yeniden gözden geçirir” dedi.

Bu açıklamanın ardından İYİ Tümen Susurluk İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanı Ayşegül Eltimur İYİ Fırka’den ricat ederek, AK Öğür’ye katıldı. İYİ Parti Susurluk İlçe Teşkilatı Karı Kolları Başkanı, İlçe Sekreteri ve Basından Mesul Başbuğ olarak fariza özne Ayşegül Eltimur, “Türkiye Yüzyılı vizyonu doğrultusunda siyasal hayatına SELIM Öğür’de devam edeceğini” söyledi.

Eltimur: “İYİ Tümen’deki zatî hesaplar ve ego böyle ayrımsız değişmeyen almama neden oldu”

Eltimur açıklamasında, “İYİ Parti’de onurumla yürüttüğüm görevlerimden ve partinden ricat etmiş bulunmaktayım. Türkiye’de revan değerlerin bu parti ile aşılacağına ve ülkemiz üzere elan bereketli aynı gelecek olacağına inanarak bu yola çıkmıştım. Fakat bu süreçte gördüm ki kişisel hesaplar ve egolar bu ilkelerin önünde benzeri bariyer namına duruyor. Ben inandığım değerlerimden ve ilkelerimden, kibirli duruşumdan ivaz vermediğimi ve imdi bile ati Türkiye Yüzyılını YANLIŞSIZ Fırka’nin gerçekleştirebileceğine olan inancımdan böyle aynı değişmeyen kabul etme gereği duydum” şeklinde konuştu.

DÜRÜST Öğür Susurluk İlçe Başkanı Melih Bağırgan, İlçe Kadın Kolları Başkanı ve İlçe Yönetimi, Ayşegül Eltimur’a YANLIŞSIZ Tümen rozetini takarak, “AK Öğür balaban tıpkı aile. Ayşegül Eltimur Hanımefendiye ailemize uz geldin diyoruz. Aldatıcı olsun” dedi.

Başaran: “Cumhurbaşkanımız makro ayrımsız çağrıda bulundu”

İYİ Tümen Susurluk Eş Kolları Başkanı Ayşegül Eltimur’un YANLIŞSIZ Fırka’ye katılımlarından sonraları konuyla ilişik değerlendirmelerde mevcut AK Fırka Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran, “Öncelikle SELIM Öğür ailemize katılan Ayşegül Eltimur kardeşimize anlı şanlı geldin diyorum. Cumhurbaşkanımız, Endonezya dönüşü çok cesim ve dikkate alınması gereken bire bir açıklama yaptı. Terörle hareket tutanlarla aynı safta kayran düzlük CHP ile 6’lı masada mevcut İYİ Fırka Lideri Meral Akşener’e, yerli ve milli duruşunu tekrar gözden geçirmesi ve konumunu ona göre belirlemesi yönünde temennisini iletti” ifadelerini kullandı. – BALIKESİR

Share: