İYİ Fırka, İzmir’de “avrat çalıştayı” düzenledi

İYİ Parti Karı Politikaları Başkanlığı yoluyla eş sorunlarının tespiti ve çözüm önerilerinin tartışılması üzere düzenlenen karı çalıştaylarının üçüncüsü İzmir’da toplandı.

Karşıyaka ilçesindeki ayrımsız otelde “Kadın yükselmezse alçalır yurt” sloganıyla gerçekleştirilen çalıştaya, İzmir, Işıklı, Balıkesir, Denizli, Kütahya, Manisa ve Uşak’taki sivil toplum kuruluşlarından temsilciler katıldı.

Çalıştayı İYİ Tümen Genel Başbuğ Başdanışmanları Turhan Çömez ile Ahmet Eşref Fakıbaba da izledi.

Toplantının açılışında mütekellim İYİ Öğür Karı Politikalarından Mesul Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, Türkiye’dahi kadınların yüz yüze olduğu birçok dava alanı bulunduğunu söyledi.

Bu sorunlara bugüne büyüklüğünde kısıtlı ve ideolojik çerçevelerde analizör arandığını müstakbel süren Yüksel, şöyle konuştu:

“Bizler zaman meseleyi partiler üstü ve ideoloji farkı gözetmeden ele alacağız. Partili değil, İYİ Partili de değil, farklı partilerin da olduğu, kendi siyasi partimize en aşkın yüzde 20 katılım kontenjanı koyduğumuz ayrımsız çalıştay. Zaman yüzdelik 20 bile yok. Zira bu siyaset üstü ayrımsız durum. Ülkemizde yaşanan eş sorunlarının çözümünü umum birliğiyle çözebilmek amacıyla bu yolu denedik. Ülkemizin ayrımlı bölgelerinde kadınların yaşadığı sorunları yerel temsilcilerle beraber belirlemek, bugüne kadar açığa çıkmayan birçok sorunu de ortaya çıkaracak.”

İYİ Fırka Umumi Başkanı Meral Akşener dahi çalıştaya gönderdiği video mesajında, “9 çalıştayda toplanacak tespitler ve hal önerilerini raporlaştıracağız. Bu raporlar uzmanlarımız yoluyla inceden inceye değerlendirilecek ve sürecin böylecene ocak ayında İYİ Fırka Millî Karı Bildirgemizi milletimizle paylaşacağız.” ifadelerini kullandı.

Share: