İstanbul’da düzme cinsî içerikli yapıt üreten 55 kaba yakalandı

İstanbul’da merdiven şeş imalathanelerde tensel içerikli iz ürettikleri tayin edilen örgüte müteveccih operasyonda 55 sakil gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Yıldırı ve Organize Suçlar Soruşturma Bürosunca, kentte merdiven şeş imalathanelerde barbar şartlarda tensel muhtevalı kitap üretimine ait planlı soruşma kapsamında 58 suratsız için bakı kararı verildi.

Başsavcılığın talimatıyla yapılan operasyonda, haklarında “suç çalışmak için teşekkül bina etmek ve çevirmek”, “düzenli kendisine nitelikli dolandırıcılık”, “suç gelirlerinin aklanması” ve “kişilerin hayatına ve sağlığını tehlikeye sokacak biçimde bozulmuş seçkin tür yenilecek ve içilecek şeyleri yahut ilaçları uydurmak veya feda etmek evet de bulundurmak” suçlarından denetleme kararı sunulan şüphelilerin evlerinde ve aksiyon yerlerinde taharri yapıldı.

Operasyonda 21 adrese yapılan baskınlarda 55 dalavereli gözaltına makbuz.

Baskında, 230 bin lira ve 60 gram altına umum konulurken, 3 ruhsatsız tabanca, 53 el telefonu, 6 tablet, 27 masaüstü elektronik beyin, 4 dizüstü bilgisayar, 13 hard disk, 4 gözde kanı, 7 skor belirtik format, 1 deva basma makinesi, 1 umar kurutma makinesi ve 500 kutu cinsî içerikli kitap ele geçirildi.

Öte yandan şüphelilerin suçtan elde ettikleri paralarla aldıkları belirlenen çiftlikte yapılan aramada ise 2 kızıl geyik, 1 ala geyik, 2 melez koyunu, 1 ahu, 1 erkek tavus kuşu, 2 emu deve kuşu, 1 nando deve kuşu, 1 siyah kuğu, 2 alpaka ve 2 cüce keçiye umum konuldu.Share: