İstanbul’da 45 bin teklik Sivas’ta emeksiz

İstanbul’birlikte 45 bin teklik Sivas’ta bedava

İstanbul Büyükşehir Belediyesinde 2023 yılı mezar yeri fiyatlarının peş sınırı 45 bin 260 liralık namına belirlenirken Sivas Belediyesi cenaze sahiplerinden tek ücret murat etmiyor

SİVAS – İstanbul Büyükşehir Belediyesinde 2023 yılı çukur yeri fiyatlarının üst sınırı 45 bin 260 liralık adına belirlenirken Sivas Belediyesi üstlendiği cenaze hizmetlerinde cenaze sahiplerinden kefeninden çukur bakir ve mezar taşına büyüklüğünde yegâne kuruş sevap talep etmiyor.

Sivas Belediyesi cenaze hizmetleri çalışmalarıyla büyükşehir belediyelerine benzer oluyor. Sivaslı vatandaşların print günlerinde kıygınlık yaşamaması amacıyla büyük çabalama sarf eden Sivas Belediyesi, şehirlerarası cenaze nakli, taziye hizmetleri, oyuntu yeri ve çukur hizmet ve düzenlemeleri üzere hep hizmetleri ücretsiz adına karşılıyor. Sivas Belediye Reisi Hilmi Âlim, hemşerilerinin yer yumruk günlerinde yanlarında olduklarını belirterek, cenaze hizmetleri anlamında hizmetlerinin ücretsiz kendisine devam edeceğini söyledi.

” Türkiye’nin temas hesabına cenaze nakli ücretsiz”

Başbuğ Bilimci, 24 saat esasıyla çalıştıklarını ve Türkiye’nin değme noktasına ücretsiz bire bir şekilde cenaze nakili yaptıklarını belirterek, “Ölüm türe, gelişigüzel etkili gelişigüzel nefis ölümü tadacaktır. Bizde şehremaneti namına hemşerilerimizin yakınlarının mevt etmesi yerinde olgun alır almaz sürekli yanlarındayız. Hemşerilerimizin zor günlerinde değişik mesail yaşamamaları yerine cenaze hizmetleri olarak Türkiye geneline emsal olacak şekilde hizmet etmeye çalışıyoruz. Bu noktada vatandaşlarımızdan birisi arayıp ‘benim cenazem var’ dediği andan itibaren 24 saat esasına dayanarak cenazeyi Sivas’tan Türkiye’nin değme adına ücretsiz adına naklediyoruz. Tıpkı zamanda Sivaslı aynı hemşerimiz başka tıpkı ilde son ederse bir şekilde cenaze nakil aracımızı göndererek bulunduğu yerden memleketine getirtiyoruz. Bunun karşılığında da tek sevap istemiyoruz. Zira bu el süreçte sosyal devlet, toplumsal belediyecilik anlayışıyla hemşerilerimizin yanlarında olmamız lazım. Yeniden bunun beraberinde oyuntu yerlerimiz ücretsiz ve bundan sonrada ücretsiz namına devam edecek” şeklinde konuştu.

“Doğumdan ölüme kadar yanlarındayız”

Komutan Bilgin, doğumdan ölüme büyüklüğünde bütün hemşerilerinin yanlarında olduğunu ifade ederek, “Cenaze hizmetleri noktasında lazım mezar yerlerinin ücretsiz olması lüzumlu mezarların düzenlenmesi vatandaşlarımızın geçmişine ve memat edenlere hürmetli tıpkısı şekilde bakım eden belediyecilik anlayışıyla hemşerilerimize bindi olmaya çaba ediyoruz. Ego de tamlık ebedî uyku fail hemşerilerimizin yakınlarını arayarak mebde sağlığı dileyen benzeri belediye başkanı kendisine hemşerilerimizin bu konuda ki faydalı dualarını almaya çalışıyorum. Hizmetlerimiz bitmeme edecek. Biz doğumdan ölüme kadar hemşerisinin yanında olan, hemşerisinin derdiyle dertlenen ve sıkıntısını çözen belediye anlayışıyla alay malay cenaze hizmetlerinde da tıpkısı anlayışımızı kaliteyi daha dahi arttırarak sürdürmeye devam edeceğiz. Bire Bir vatandaşımızın irtihal etme haberi bize ulaştığı andan itibaren kefeninden, defnedilmesine, cenaze evinde ki taziyet hizmetlerine kadar yanlarında olmaya mücahede ediyoruz” diye konuştu.

Share: