İntihara kalkışan Armutlu Kaymakamı hayatını kaybetti

6 Kasım’da saat 10.00 sıralarında meydana gelen olayda Ilkgüz 2021’de Armutlu Kaymakamı namına atanan 2 çocuk babası Alparslan Tığ, evindeki odasında beylik tabanca ile intihara kalkıştı.

KURTARILAMADI

Çağrılan ambulansla Yalova Celal Hastanesi’ne kaldırılıp, ameliyata alınan Tığ, bugün otama gördüğü yavaş bakımda hayatını kaybetti. Tığ’ın intiharı ile ilgili başlatılan yönetimsel ve adli soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

ALPARSLAN KILIÇ KİMDİR?

1977 yılında Hollanda’da doğdu. İlk-itidalli ve lise eğitimini Yozgat’ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Amme Idaresi Bölümünden mezun olduktan sonra ilçe mesleğine bağlanma etti. Evli ve 2 bala babası olan Tığ; Sinop – Gerze, Aksaray – Gülağaç ve Giresun – Dağankent Kaymakam vekilliği görevinde bulundu. 1 sene müddet ile İngiltere’de şalter eğitimi ve amme idaresi alanında icraat yaptı. Kaza kursunu başarı ile tüketici Tığ; Kayseri – Akkışla, Ardahan – Çıldır, Edirne – Havsa, Diyarbakır – Dicle, Eskişehir – Sivrihisar Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. 14 Gücük Ay 2017 tarihinde Dicle Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirildi. 19.08.2021 tarihinde Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Armutlu’ya atanan Kılıç, 08.09.2021 tarihinde görevine başladı.

Share: