İngiltere’dahi karı fiyatlarında yeni rekor

FİNANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

Yalnız Türkiye’da değil tekmil dünyada gayrimenkul fiyatları çabucak artıyor. Yüksek faizler da ev fiyatlarındaki artışı frenleyemiyor. Enflasyonun rekor seviyeye ulaşması, artan maliyetler konut fiyatlarına yansıyor. Halifax Hane Kıymet Endeksi’ne göre, ayrımsız evin averaj fiyatı sabık yıl yüzdelik 11 artarak yeni ayrımsız rekor kırdı. Aynı evin sayı farkı fiyatı şu anda 282.753 paunt e ulaşarak geçen aya göre yüzdelik 1,4 arttı. Bu ölçü son altı aydaki yeryüzü balaban aylık çoğalma yerine kayıtlara geçti.

Halifax genel müdürü Russell Galley, “İngiltere’dahi averaj ev fiyatları Mart ayında bu yana peş peşe dokuzuncu ayda yükseldi. % 1,4 oranında ve ortalama 3,860 sterlinlik artış, sabık Eylül’den bu yana sunma şişman sıçrama oldu. 2021’in bu yılın başına kadar bitmeme fail tüvana ivmesiyle, almanak ev denk enflasyonu 2007 ortasından bu yana sunma efdal seviyesine ulaştı” dedi.

Galley, eskimemiş rekorun son bur yılda 28.113 sterlinlik artım anlamına geldiğini belirterek, bu oranın halkın gelir artışının çokça üzerinde olduğunu söyledi. Enflasyondaki artışın bitmeme temsi alelhusus bölük maliyetlerindeki artışın fiyatlara yansımaya devam etmesi bekleniyor.

İngiltere nükleer enerjiye yöneliyor

İngiltere, Sberbank ve Moskova Itimat Bankası’nın cemi varlıklarını dondurdu

İngiltere’bile evre halkının finansal durumu kötüleşiyor

Avrupa borsaları İngiltere hariç düşüşle kapandı

İngiltere’de mütemmim güveni sert düştü

İngiltere MB Başkanı’ndan kripto dünyalık açıklaması

Share: