İlk Evim, İlk İş Yerim projesinin tanıtım ara bulucu Elazığ’da

İlk Evim, İlk İş Yerim projesinin lansman aracı Elazığ’üstelik

ELAZIĞ Yer, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca, “İlk Evim İlk İş Yerim” kampanyasına ilişkin merak edilen soruların cevaplanması için hazırlanan tanıtım aracı, Elazığ’bile vatandaşlarla buluştu.

Yer, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile TOKİ işbirliğinde gerçekleştirilecek olan cumhuriyet altını tarihin sunma şişman sosyal basamak projesi çerçevesinde “İlk Evim, İlk İş Yerim” uzlaştırıcı mülk diyar gezip projeleri anlatıyor. Lansman aracının bugünkü durağı ise Elazığ oldu. Öğretmenevi uğrunda aracı mülakat eden vatandaşlar, nikbet ettiklerini sorup, TOKİ yetkilileri ve uzmanlardan projenin detaylarını öğrendi. Vatandaşlar mevhum üs gözlüğüyle da yapılacak olan evleri müşahede imkanı buldu. Talih genelinde tanıtım faaliyeti gerçekleştirdiklerini tamlayan lansman aracı sorumlusu Bülent Şerefoğlu, “Güzeşte fiktif ile Diyarbakır’daydık bugün Elazığ’dayız. Yarında kader olursa Tunceli’ye geçeceğiz. Bu çerçevede gelen vatandaşlarımızı yaptığımız kampanyalarla ilişkin bilgilendiriyoruz. Elazığlı hemşerilerimizi tanıtım aracımıza bekliyoruz” dedi.

Projeye başvurduğunu nâkil Kübra Nurhan, “TOKİ’nin tanıtım uzlaştırıcı hikmet amaçlı Elazığ’a geldi. Kul bilgi kabul etmek üzere uğradım. Mevhum olarak yapılacak olan konutların görüntülerine baktım. Daha evvel yapılmış olan konutlar da elhak mevcut ilimizde serian acilen aynı konutlar. Kura sonuçları açıklandığında da inşallah bize çıkar” diye konuştu.

Share: