“İlk Evim, İlk İş Yerim” projesi müracaat tarihi uzatıldı

Bilecik Yer, Kentçilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Mustafa Budak, “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesinin başvuru tarihi uzatıldığını söyledi.

‘İlk Evim İlk İş Yerim’ projesi ile devam fail arsa ve gelişim yeri referans süresinin uzatıldığını anlatım fail İl Müdürü Budak, “Şu anda deklare olan dev bire bir proje. Kuradan arsaları alanlar evlerini yapacaklar. Seçimden bilahare bile kullanılmamış tıpkısı birden Türkiye Yüzyılına ayrı bir yavaş katacağız. 7 Kasım’birlikte sona erecek arsa ve iş yeri başvurularımızın süresi 15 Kasım’a kadar uzatıldı” dedi.

Budak, geçtiğimiz ahit Ankara’nın Sincan ilçesinde planlı törende 17 ilde 5 bin 615 içtimai konutun geçmiş temelleri eş zamanlı adına atıldığını hatırlatarak, “Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Belde, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Toplu Göz İdaresi Başkanlığı (TOKİ) aracılığıyla hayata geçirilen ‘İlk Evim, İlk İş Yerim2 projesi çerçevesinde planlı törende içtimai konutların önceki temelleri atılan oldu. Konya, Zonguldak, Aydın, Kırşehir, Erzurum, Bolu, Kahramanmaraş, Diyarbakır’a hareketli bağlantılar gerçekleştirerek bölgelerde bulunan katılımcılarla butonlara bastırarak geçmiş harçları döküldü. Aktif bağlantıların ardından beraberindeki heyetle Ankara’nın Sincan Lale meydanında, Afyonkarahisar, Ankara, Yardımcı, Tunceli, Muğla, Amasya, Elazığ, Yozgat ve Manisa’daki ilk temeller için gelişigüzel butona basıldı” dedi. – BİLECİK

Share: