“İlk Evim, İlk İş Yerim” ile “İlk Evim Yer” projelerinin lansman tırı Samsun’a geldi

Yer, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca “İlk Evim, İlk İş Yerim” ve “İlk Evim Yer” kampanyasına ilişkin merak edilen soruların cevaplanması için hazırlanan lansman tırı, Samsun’bile vatandaşlarla buluştu.

Cumhuriyet Meydanı’nda konuşlanan lansman tırını müzakere fail vatandaşlar, mevhum hamur gözlükleri sayesinde, bazıları da tabletler üzerinden elan ilk yapımı tamamlanan TOKİ projelerindeki daireleri gezme imkanı buldu, uzmanlardan vukuf aldı.

Tırı mülakat ederek mevhum üs gözlükleri ile konutları inceleyici Samsun Valisi Zülkif Görgüsüz, gazetecilere, tırda “İlk Evim, İlk İş Yerim” ve “İlk Evim Yer” projesinin tanıtıldığını söyledi.

Vatandaşların görsellerle bilgilendirildiğini tamlayan Dağlı, “Ülkemizin bu anlamda yer balaban projesi, Sayın Cumhurbaşkanı’mızın duyurduğu. Muhtemelen tıpkısı kısmının temeli atıldı, 2028’e kadar devam edecek. 5 milyon konutu ve hareket yerini kapsıyor. Yavuz uğurlu olsun, alelhusus daraç gelirli vatandaşlarımıza.” dedi.

Görgüsüz, projenin ülkedeki basamak açığını kapatacağını vurgulayarak, “Sıkı gelirli vatandaşlarımıza nefes alma yolu olacak. Bu açıdan Sayın Cumhurbaşkanı’mıza müteşekkiriz. Yer, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanımıza, TOKİ Başkanlığımıza şükranlarımızı sunuyoruz vatandaşlarımız adına. Samsun’umuzda de ilçelerimizin hemen anında tamamında konutlarımız yapılacak. İş yerlerimizle ve arsalarla ait müracaatlar devam ediyor.” diye konuştu.

Görgüsüz, bu konuda oluşabilecek ayyarlık olaylarına alın birlikte vatandaşları uyardı.

Vali Dağlı’ya ziyaretlerinde Belde, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Ömer Bolat haremlik etti.

Kentte iki dönüş kalacak tırın benzeri sonraki durağı, Amasya olacak.

Share: