İklim değişikliğinin emlak fırsatı yarattığı 3 kesim

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ HABERLER SERVİSİ

ÇAKER’birlikte Kaliforniya’nın kuzeyi teşrinievvel ayında başlayan ve april ayına kadar bitmeme eden teferruatlı ve yağmurlu dönemlerle bilinir. Fakat zaman iklim değişikliği dolayısıyla bölgede şita günleri oldukça güneşli geçiyor. Bu buut ise eşi benzeri görülmemiş aynı kuraklığa sebep oldu. Yaz ayları ise kasıp kavuran sıcaklarla geçiyor. Forbes’un haberine bakarak bunun sonucunda Kaliforniya’üstelik yaşayanların iri tıpkı kısmı, devam etmek için değişik bölgelere yöneliyor. Bu nedenle bile bölgede emlak talebi düşüşte.

Analog abuhava göçleri dünyanın birçok bölgesinde kısa ahit içerisinde yaşanacak. Tıpkı yatırımcı yerine, emlak yatırımı yaparken nâr altındaki bölgeleri ve bu bölgelerde kıpırdak insanların tercih ettikleri bölgeleri yakalamak gerekiyor. İklim göçü nedeniyle oluşan bire bir envestisman fırsatını tespit etmek üzere aritmetik edilen iklim değişikliklerinin etkisine yaklaşmak ve aynı zamanda bu değişimlerin pazarda pekâlâ karşılanacağını kabul etmek gerekiyor.

Bu anlamda kasırgalar, fırtınalar evet birlikte aşırı ısıdam üzere abuhava riskleri öne çıkıyor. Tıpkı zamanda alelhusus de ekincilik alanında öne sâdır bölgelerde kuraklık etkisi ilgi çekiyor. amma velakin bahir seviyesinin yükselmesiyle su altında kalma riski bulunan kenar bölgelerini da tespit etmek gerekiyor. Bu etkiler taşınmazlar alanında değerlendirildiği kadar ekincilik ve turizm alanında da ayn önünde bulundurulmalı. Bu garip riskleri ve yaratacağı etkileri değerlendirirken, bölgenin zarfında bulunduğu ülkenin ekonomisine üstelik dikkat gelmek gerekiyor.

İklim riskleriyle daha etkili bire bir şekilde kelle edebilen ülkeler alelumum varlıklı ülkeler oluyor. Sair yandan gâh verimsiz ülkeler, iklim etkilerini elan faziletli seviyelerde yaşayabilir. Birçok derecelendirme kurumu abuhava risklerine tedarik seviyesini ölçmek üzere ülkelerin iklim girişimlerine bakıyor. Bu alanda ülkelerin yenilenebilir enerji uygulamaları, karbon emisyon hedefleri, elektrikli araçlar konusundaki tutumu ve müstehase yakıt kullanımını kısıntı hedefi öne çıkıyor.

Henüz dahi önemlisi finansgundem.com’un derlediği bilgilere bakarak ülkelerin karşılaşacakları iklim etkisiyle savaşım edebilecek mali ve teknolojik kaynaklara sahip olup olmadığı dahi makro. Ayrımsız yatırımcı yerine tıpkısı zamanda, ülkenin abuhava toprak kayması sonucunda murat görüp görmeyeceğini de görmek gerekiyor.

İklim değişikliği ne bölgelerde punt yaratıyor?

1. Portekiz

Portekiz yarar iklimi ve akla yatkın yaşam koşullarıyla dünya çapında emeklilerin tercihlerinden bir tanesi. Ülkenin yurt piyasası dahi geçtiğimiz 10 yılda mütezayit talepten kâr gördü. Portekiz deminden bir zamanda iklim değişikliğinden arz birkaç etkilenecek mıntıka namına üstelik dikkatleri çekiyor. İklim değişikliğinin Portekiz’in gayrisafi yurtiçi hasılası üzerindeki etkileri minimal olacak ve ülke dünyada yeryüzü az etkiyle karşılaşanlar beyninde saha algı. Bir zamanda ülkenin iklim değişikliğinin beraberinde getireceği etkilerle dövüşmek için donanımı üstelik bulunuyor.

Ülkenin kontra yanlarından bir tanesi yağışsızlık olacak. Bu riziko ise ülkenin kuzey sahillerinde bulunan Lizbon şehrinde oldukça düşük. Portekiz’mağara bu alanda dikkat çekiyor olmasının nedenlerinden benzeri tanesi de, iklim değişikliğinden az çok fazla etkilenecek Güney Asya’evet sadık olmaması. Eş bir şekilde ESIR ile ilişkileri da düşük seviyede. Büyüklük ekonomisi görece yerine mutlak ve Avrupa’nın iri ekonomilerine kıyasla henüz muhtelif benzeri ticaret sektörü bulunuyor.

2. Kanada’nın doğusu

Kanada yer keder senaryoda da abuhava değişikliği üzerine yeryüzü erdemli direnci gösterebilecek ülkelerden aynı tanesi. Fakat mutluluk bahir seviyesinin yükselmesiyle gözdağı altında kalabilir. Fırtınaların artması ve baskın olayları dahi kebir riskler oluşturuyor. Fakat mutluluk bunlar dışındaki risklerden oldukça birkaç etkilenecek.

Ülkenin ekincilik ve turizm sektörleri, albeni sıcaklıklarının artmasından yarar da görebilir. Tıpkısı zamanda Kanada iklim değişikliğinin etkileriyle uğraş amacıyla faziletkâr ayrımsız donanıma eş. Kanada’nın iklimi ve göç politikaları nedeniyle emekliler yoluyla sıklıkla yeğleme edilmiyor. Ancak yatırımcılar burada oluşacak fırsatları değerlendirebilir. Kanada abuhava göçünün en büyük kazananlarından tıpkısı tanesi kabil.

3. İspanya’nın kuzeyi

İspanya’nın güçlü yanları beyninde ülkenin bahir seviyesindeki yükselişi arama altına alabilmesi ve sağlık sistemi düz alıyor. Gayrı yandan ülkenin sunma iri doğal tehdidi baskın olaylarından kaynaklanıyor. Ülkenin turizm sektörü abuhava göçünden menfi etkilenebilir. Yatırımcılar bu nedenle ülkenin kuzeyine odaklanıyor. Bu bölgede hem kent merkezlerinde hem birlikte kırsal alanlarda fırsatlar bulunuyor. İspanya’nın bu bölgesi adeta bire bir emniyetli liman. Birçok natürel kıran burada görülmüyor, eli nimetli miktarda su bulunuyor ve orman yangınları bağan bir risk oluşturuyor.

Dünyanın arz derin yer altı treni istasyonu

 

Şoke eden kanıt: Global elitler eskimemiş salgını planlıyor!

 

Avrupa aşısızlara kapanıyor: Benzeri ülkeden henüz varyemez tedbirler!

 

Share: