İhtiyaç sahiplerine Türk Kızılay’ın birlik mağazalarıyla destek

Türk Kızılay Siirt Şubesince merbutiyet mağazalarıyla gerekseme sahiplerine giyim yardımı yapılıyor.

Güres Caddesi Kızılay İş Merkezi ve Siirt Üniversitesi’ndeki mağazalarda gönüllüler aracılığıyla belirleme edilen gerekseme sahibi ailelere ve öğrencilere çul yardımı yapılıyor.

Türk Kızılay Siirt Şubesi Başkanı Nihat Altunç, merkezdeki mağazada ihtiyaç sahibi ailelere, üniversitedeki mağazada ise öğrencilere yönelik giysi yardımların sürdüğünü söyledi.

Geçen sene memleket genelinde 1500 aileye 11 bin 800 parça, 176 öğrenciye bile 506 parça çul dağıtıldığını bildiren Altunç, mağazalara gidenlerin beğendikleri bot, montgomer, pantolon, kazak, derece ve özge ürünleri alabildiğini belirtti.

Giyim yardımlarının yanında besin ve nakdi yardımların üstelik yapıldığını dile getiren Altunç, şunları kaydetti:

“Form ve üniversitedeki mağazada yardımlar haftada 1 dolaşma yapıyor. Mağazaya gelen ihtiyaç sahipleri beğendikleri ürünleri seçiyor. Haftada 70 ila 80 aileye 900 zerre giysi dağıtılıyor. Geçen sene fasıla ayında 354 aileye kışlık giysi dağıtıldı. Bu yıl 3 bin dolayında aileye ve öğrenciye çul dağıtmayı hedefliyoruz. Antrparantez durumu bol olmayanlar ailelere yakıt desteği, asgari ittifak üzerinden nakdi yardım yapıyoruz. Geçen sene ramazan yardımları hariç 380 bin liralık nakdi müzaheret dağıtıldı. Içtimai Teavün ve Tesanüt Vakfı bünyesinde hangi yapılıyor ise tığ bile şubemiz yoluyla benzer yardımları dağıtıyoruz. Şubemizde 6 bin 500 ailenin dosyası bulunan.”

Altunç, salgın döneminde çırpıntı sahipleriyle tesanüt zarfında olduklarını izah etmek için gönüllülerle ülfet ettikleri ailelere yardımları evlerde dağıtıklarını aktardı.

Share: