Ihtişam Bahçeli: “Kılıçdaroğlu, milli düzenlilik sorunudur”

Ululuk Bahçeli: “Kılıçdaroğlu, milli düzenlilik sorunudur”

SAMSUN Ulusalcı Cereyan Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçelli, “Kılıçdaroğlu gavurun kılıcını sallayan, Türkiye’nin güvenirliğini ve imajını sakatlamaya etkin milli asayiş sorunudur” dedi.

MHP Genel Başkanı Izzet Bahçeli, Samsun’dahi düzenlenen “2023’e Makul: Namzet Muhtemelen, Karar Net” mitinginde vatandaşlara seslendi. hudut dışı cerrahi müdahale, 2023 seçimleri, Ulus İttifakı’nın tutumu ve terör konularına değinen MHP Lideri Bahçeli, cesim açıklamalarda bulundu.

Mitingin açılışında konuşan MHP Genel Başkanı Oran Bahçeli, “2023’e Akla Yatkın: Namzet Anlaşılan, Karar Açık temalı bugünkü toplantımıza katılan Samsunlu kardeşlerimizin yanında, teşkilatlarımızı temsilen Cumhuriyet Meydanı’na şereflendirme fail Ordulu kardeşlerimize, Sinoplu kardeşlerimize, Giresunlu kardeşlerimize, Kastamonulu kardeşlerimize ayrı ayrı okşayıcı geldiniz, sefalar getirdiniz diyorum. 2023 yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Saylav Umumi Seçimlerine bir iki aynı süre kaldığında alçalma ittifakının adayı hala beyninde yoktur. Kazanacak aday polemiği inme partilerini birbirine düşürmüştür. Bu yıl süresince sırayla kurdukları büyüklük bacaklı masalarda 8 sefer toplanmışlar, velakin aynı rüşvet boyu aleniyet alamamışlardır. Bittabi bu bap kendilerinin bileceği benzeri konudur. Haddizatında içine düştükleri buhranın bizi müntesip fail yahut edecek aynı tarafı bile yoktur. Fakat Türkiye’mizin istikbalini riziko ve tehlikeye atacak kazalı ilişkileri, sarsak irtibatları ve sancılı ünsiyetleri olduğundan ufuk inhitat ittifakının kundura derisinden işlenmiş maskesini düşürmek bile bizim üzere milli tıpkısı görevdir. Bir Tane bildikleri, bir tane söyledikleri ‘Güçlendirilmiş Saylav Sisteme’ vurdumduymaz dönme planlarıdır. Bunun dışında hangi benzeri projeden, ne takdire layık bire bir hedeften, hangi dahi sadra onma politik ve hesaplı aynı tekliften bahsettiklerini duyan, gören, tanık olan çıkmamıştır. 6+1 formatında kurulmuş masada vatan ve kavim sevgisinin kırıntısı yoktur. Gelecekle ilişkin yer hoşur hazırlıkları söz konusu değildir. Her birisinin bilinmeyen ajandası, bununla mündemiç ayrımlı Reisicumhur adayları vardır ve karşımızdadır. Birbiriyle anlaşamayan, birbiriyle çatışıp çelişen, birbirinin kuyusunu kazıp masadan boşanmak üzere punt kollayan partilerin kuma akla topluluk olduğunu gelecek aylamak asılsız ayrımsız uydurmadır. Böylesi akse ve karmaşaya sapmış ucube zihniyetlere Türkiye’nin emaneti düşünülemeyecektir. Yemeden Içmeden yapılanı haleldar etmek, eskiyi esasen yapmak üzere tıpkı araya mevrut, çıkarları dışında hiçbir şeyi gözetmeyen partilere büzük duyulur mu? İtibar edilir mi? Onay verilir mi? Bitmiş denir mi? Inhitat ittifakı kukladır, kuklacı ise Türkiye düşmanlarıdır” dedi.

“Zillet İttifakı kaknem benzeri projedir”

Millet İttifakını eleştirerek konuşmasına devam eden Mehabet Bahçeli, “Düşkünlük ittifakı, milletin alıngan değerleri ile oynayarak, devletin esas kurumları ile çatışarak sokak aynı politika yolunu seçmiştir. Yer özellikle CHP çokça ağır, sonuçları ağırbaşlı olacak tıpkı yanlışın içine sürüklenmiştir. Zül ittifakı bed benzeri projedir, proje sahibi ise gelişigüzel fırsatta Türkiye’ye saldıran yerel ve yabancı mihraklardan teşekkül etmiş yıkım lobisidir. Halk İttifakı’na keriz masası diyenlerin aklına ve ahlakına şaşarım, zira esas aptal masası, anne hıyanet masası bellidir, 6+1 sayıda partinin oturduğu masayı altından üstüne inceleyici cümle neyin ne olduğunu, ne emellerin kapsayan olup hakimiyet kurduğunu haddinden fazla bulutsuz görecektir. Türkiye Cumhuriyeti masada kurulmadı, muzlim faillerinin ayaklarına tutunduğu masaya birlikte bırakılmayacaktır. Türkiye Cumhuriyeti’ni ruz sahnesine çıkartan soylu buyruk cumhurun kendinden kendi iradesidir, bu iradenin kifayeti ve künhü masalar değil utku meydanlarıdır. Tezgah altı politik ilişkilerle milli geleceğimize tutu koymayı ikbal edenlerin, bu heveslerini kursaklarında bırakmaya söz verdik, ant ettik. Onlar varsın birbiriyle oynayıp günbegün oyalanıp dursunlar. Cumhurbaşkanı adayı o mu olsun, bu mu olsun diyerek masalara beniz sürsünler. Keyifleri yetene kadar yedi düvelle kısık birliği yapsınlar. Cumhur İttifakı tarihine bakacak, hizmetine bakacak, çalışmaya bakacak, milletine bakacak, ülkesine bakacak, balaban işlemler başarmaya bakacak, toptan kırıcı Türkiye’nin mimarbaşılığı elbet olurmuş tekmil aleme ispatlayacaktır” diye niteleyerek konuştu.

“Adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır”

Topluluk İttifakı namına adaylarının Recep Tayyip Erdoğan olduğunun altını çizen Bahçeli, “Tütsülü suda balık avlama merakında değiliz. Belirsizliğin rotasını izlem ika anlayışında değiliz. Karşı, devlet, servet, unvan devşirme arayışında tek değiliz. Cumhuriyet Altını’in 100’üncü yıl dönümünü cumhurun zaferiyle taçlandırmanın gayesindeyiz. Bu essah ve tarihi mücadelemizde kat haritamız bellidir. Türk ve Türkiye yüzyılına milli kontak ve beraberlik şuuruyla ulaşmanın azmindeyiz. 2023 yılında yapılacak Reisicumhur ve Milletvekili Genel Seçimlerini Türk milletinin değişmeyen ajanda, Türk tarihinin el ağzı, Cumhuriyet’in bakir yüzyılla demokratik sözleşmesi adına değerlendiriyoruz. Seçimlere giden süreçte adayımız galiba, kararımız nettir. Karar verdik, pekâlâ kılgı ve takip edeceğiz. Topluluk İttifakı olarak beraberliğimizi sonuna büyüklüğünde koruyacağız. Tek gevşemeye, suizanna, dilek kırgınlığına izin etmeyeceğiz. Seçime büyüklüğünde değil Türkiye yüzyılının çatısını halk birliğiyle öresiye büyüklüğünde, aziz milletimizi medeniyetler ve milletler mücadelesinde arka lige taşıyana büyüklüğünde biriz, diriyiz, birlikte cumhurun ruh kökü, Cumhuriyet Altını’in sarsılmaz güvencesiyiz. Diyorum ki, Topluluk İttifakı Türkiye’dir. Halk İttifakı pazarlıksız, doğrudan, savruk, hilafsız, harbi yurt türbedarı, Türk milletinin arpalık bahçesidir. Milliyetçi Akım Partisi’nin ve Cumhur İttifakı’nın Cumhur Reisi adayı de Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bir Numara hedefimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ikinci döneminde üstelik çokça faziletkâr aynı rey oranıyla seçilmesi, kudretli çalışmalarına açıklık vermeden devam etmesidir. İkinci hedefimiz, Ulusalcı Akım Partisi’nin mebus sayısıyla açık oturum destek seviyesini sunma çoklaştırmak, yıllardır müstahak olduğumuz hakkımızı milli iradenin oluruyla almaktır. Sonuncu arzumuz, Cumhur İttifakı’nın TBMM’da çok ateş parçası tıpkısı dubara imkanına kavuşmasıdır” şeklinde konuştu.

“Kılıçdaroğlu gavurun kılıcını sallayan, Türkiye’nin güvenirliğini ve imajını sakatlamaya etkin milli güvenlik sorunudur”

Kılıçdaroğlu’nun tutunduğu tavrı kaba bire bir dille eleştiren MHP Lideri Bahçeli, “Maalesef ekonomide ayak oyunları hiç bitmemiştir. Global tefecilerin tertiplerinde aynı azalma görülmemiştir. Türkiye’nin nema, kur ve enflasyon sacayağında yıkımını düşleyenlerin, yönetilemeyen bire bir büyüklük olmasının hesabını yapanların, sokakları bakınmak aracılığıyla demokratlık dışı arayışları heveslendirme edenlerin sefihane kurgularında ayrımsız çöküntü yaşanmamış, tersine ayrımsız artış gözlenmiştir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle alayına birdenbire aşılmaz benzeri sur çekilmiş, bütün oyunlar bozulmuştur. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, 18 Kasım 2022 tarihinde, içtimai iletişim araçları hesabından yaptığı İstanbul Borsası’nın itibarına silüet düşürme, yönlendirme etme teşebbüsü yegâne kelimeyle ahlaksızlıktır. Son benzeri yıldır rekor üstüne rekor facia İstanbul Borsası Kılıçdaroğlu’nun uykularını kaçırmaktadır. Yatırımcılara Borsa’ya girmeyin çağrısı fail Kılıçdaroğlu gavurun kılıcını sallayan, Türkiye’nin güvenirliğini ve imajını sakatlamaya çalışan milli güvenlik sorunudur. Türk şirketlerinin değerini budamak üzere tezvirat borsası işleten, buna kıymet İstanbul Borsası’nın yükselişinden ortalık çılgına dönen Kılıçdaroğlu’nun yolu alçaklık yoludur. Samsun’dan diyorum ki, bu Kılıçdaroğlu arıtma memurudur, taşeron siyasetçidir; CHP, Aziz Atatürk’ün ilkeleri ve Türkiye yıldırma altındadır. Bu inme zihniyeti ne söylerse söylesin, hangi iftiradan imdat umarsa umsun, zaman mehabet çok henüz faal, kavim çokça elan umutlu, gelecek haddinden fazla elan aydınlıktır” ifadelerini kullandı.

“Mesafelik dökülen kanların hesabını katre katre sorma vaktidir”

Andıran zamanda başlayan sınır ötesi harekata de değinen Şevket Bahçeli, “Bilhassa terörle mücadelede çok koskocaman kazanımlar elde edilmiş, yarıcı terör örgütünün ve farklı kanlı yedeklerinin evet kırılmıştır. PKK/ YPG terör örgütünün gösteri kapasitesine çarpış indirilmiştir. Güney sınırlarımız süresince yırtılmak istenen terör koridoru askeri harekatlarla baltalanmıştır. Yiğit güvenlik güçlerimiz eksen ötesinde, daraç içre hainleri araya araya bularak süreduran arkaç getirmişledir. ve bu dokunaklı proses devam etmektedir. Yıldırıcı nerede ise Türkiye bundan sonra orayı yıkıp geçmektedir. Zılgıt nereden kaynaklanıyorsa açıkça amaç birlikte orasıdır. Ancak terörizmi besleyip palazlandıran bacanak görünümlü şaibeli ülkeler, Türkiye’nin önünü vermek, güvenliğimizi ve huzurumuzu sabote etmek için kiralık katil kullanmaktadır. 13 Kasım’bile İstanbul Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde yaşanan hunhar hamle Türkiye düşmanlarının canlı olduklarının şüpheye meydan bırakmayacak en üst kanıtıdır. Lüzumlu İstiklal Caddesi’nde gerekse da terörle savaşım esnasında şehit düşen cümle vatan evlatlarına benzeri öğün elan Allah’tan rahmetler yakarma ediyor, tedavi altında bulunan kardeşlerimize şifalar diliyorum. Geçkin geceleyin yarısı başarıyla icra edilen El-Tığ Hava Harekatı’yla teröristlerin saklandıkları barınak, sığınak, in ve inleri isabetle meftun ve hamd olsun kullanılamaz hale getirilmiştir. Hainler için hiçbir vadi emniyetli ve korunaklı değildir. Vakit adisyon vaktidir. Çatlak dökülen kanların hesabını katre felç sorma vaktidir. Alp Türk Silahlı Kuvvetlerimizi bütün gücümüzle destekliyor, gazaları ve mücadeleleri anlı şanlı olsun diyor, sunu zir rütbeden en son rütbeye kadar hepsini rappadak kutlama ediyor, başarılar diliyorum. Alemde bitik bitmezse, Oğuz’da çeri tükenmez, asla bile tükenmeyecektir” açıklamasında bulundu.

Kerem Bahçeli, mitingin sonundaki konuşmasında ayrıca şu ifadelere saha verdi:

” İstiklal Caddesi’nde bomba patlatan cani seçme şeyi bir bir açıklarken, bibi CHP’sinden İP’ine kadar malum partilerin yöneticileri neymiş konkre tutamak peşindedir, hunriz saldırıyı örtbas etmenin amacındadır. Terörist, ‘YPG’ye katıldım, ego teröristim’ itirafını yaparken, cezir partileri söz birliği etmişçesine ‘hayır bulut var’ diye niteleyerek suyu bulandırma yarışındadır. CHP’nin bir ekip komutan vekili, ‘teröristin ne örgüte mensup olduğu muamma’ sözlerini ağzından kurşun üzere çıkarmıştır. İP’in tıpkısı Umumi Başkan Yardımcısı de, ‘yıldırıcı taşıdığı pakette ne olduğunu bilmiyor olabilir’ iddiasını küstahça anlatım etmiştir. Inme ittifakı, HDP’yi ürkütmemek, PKK/YPG’yi gücendirmemek, üstelik cinayetleri maskelemek için milletimize ve şehitlerimize adeta hakaret kuyruğuna girip biberli saçmayı siyaset zannedecek bire bir sefalete savrulmuştur. Devletin değil terör örgütünün açıklamasına öz saygı edecek kadar alçalmışlardır. Teröriste terörist diyemeyen kim varsa bizim gözümüzde teröristin eylem ve düşünüm yoldaşıdır. Bu de alicenap ve kurumlu benzeri tavır olamayacaktır. Katile gaddar diyemeyenlerin, örneğin İstiklal Caddesi saldırısını iktidara genişletme etme gayreti içine girenlerin yurt ve millet sevgisi kalmamıştır. Nedir bunlardan çektiğimiz? Bu zillete nereye büyüklüğünde eğilmek durumundayız? Acılarımızı tesahup etmek namına nifak kusanların, devleti ve hükümeti zeval altında bırakanların dili yıldırı dilidir, propagandası terör propagandasıdır, bunların iki dünyada üstelik yatacak ve sığınacak yerleri yoktur. Karşımızdaki levha zillettir, rezalettir, hezimettir, hıyanettir, aleni suç ortaklığıdır.”

Bahçeli’ye MHP’nin “İktidara Reviş” mitinginde çekilen ışık ödül edildi

2023’e Akıllıcasına: Namzet Mahsus Karar Açık Mitingi amacıyla Samsun’a gelen MHP Umumi Başkanı Cesamet Bahçeli’ye miting öncesi istirahat ettiği otelde, partili iş insanı Senet Mıcır yoluyla Bahçeli’nin Samsun’a ilk kez Genel Başbuğ kendisine geldiği 25 Nisan 1998 tarihinde ‘İktidara Üslup’ Mitingi’nin düzenlendiği Cumhuriyet Altını Meydanın bile çekilen fotoğrafını, kiraz ağacından ahali işçiliği ile yapılan üzerinde üç hilal ve yanlarında MHP yazısı mevcut fotoğrafı hususi çerçeve içerisinde hediye etti.

Share: