Içtimai ev projesi ne şehirlerde yapılacak? TOKİ ocak fiyatları ne büyüklüğünde olacak?

Cumhuriyet Altını tarihinin yer nazik toplumsal ev projesinin tanıtımı Ankara’da yapıldı. Milyonlarca yaşama içtimai konut projesinin detaylarını beklerken kürsüye geçmiş Kasaba Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Tasavvur Kurum daha çok. Gelgel, “Cumhuriyet Altını tarihinin genişlik balaban içtimai bölük hamlesinin mutluluğu içerisindeyiz. Bugün gençlerimize, emeklilerimize, martir ve gazi ailelerimize, sakat kardeşlerimize evvel yuvalarını milletin evinden müjdeleyen Sayın Cumhurbaşkanımıza zevalsiz şükranlarımı en ediyorum.” dedi.

SOSYAL HANE PROJESİ HANGİ ŞEHİRLERE YAPILACAK?

Cumhur Reisi Erdoğan konuşmasında “İlk kadem konutlarını maksimal 2 sene zarfında bitirip hak sahibi vatandaşlarımıza bozmak istiyoruz. Hedefimiz tam mülk ve ilçelerimizde 2023-2028 arasını kapsayan 5 yıllık süreçte 500 bin toplumsal göz, 250 bin göz gayeli yer ve 50 bin iş yeri yaparak milletimizin istifadesine sunmaktır. Konutların 50 binini İstanbul’da, 18 binini Ankara’de, 12 bin 500’ünüİzmir’dahi, 8 bin 650’sini Bursa’birlikte, 7 bin 500’ünü Konya’bile mensur edeceğiz.” dedi.

İSTANBUL’DA KAÇ KONUT YAPILACAL?

Türkiye genelinde yapılacak 500 bin sosyal konutun 50 bini ağırbaşlı nüfusun ve talebin bulunduğu İstanbul’bile yapılacak.

ANKARA’DA KAÇ KONUT YAPILACAK?

Ankara’üstelik kaç konut yapılacağını da açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye genelinde yapılacak 500 bin sosyalkonutun 18 binini Ankara’de yapılacak.

İŞ YERİ PROJESİNİN DETAYLARI

Şimdi bile gelişim yerlerimiz ile ilgili kâh ayrıntıları sarılmak istiyorum. Fos hazırda 12 ilimizde 3 bin 930’u evet toplamda 10 bini aşan uran tipi hareket yeri projemiz bulunuyor. Kampanyanın önce etabı kapsamında 10 bin yıpranmamış iş yeri henüz süfli ve ılımlı ölçekli sanayicimizin hizmetine sunuyoruz. Bu hareket yerlerini 350 bin liradan fiyatlar ve 2 bin 633 liradan başlayan taksitlerle 120 ay vade ile amele kardeşlerimize, gailesiz girişimcilerimize sunacağız. ‘İlk evim’, ‘önce aksiyon yerim’projesinin 81 ilimize ülkemize, vatandaşlarımıza, adamakıllı güzel olmasını diliyorum.”

Share: