İçişleri Bakanı Soylu’dan Osmaniye’deki eroin operasyonuna ilgilendiren açıklama Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Osmaniye’üstelik esrar satıcılarına müteveccih başlatılan “Kökünü Kurutma Operasyonu”na ilgili, “Hedeflerin 130’una ve aranan 10 şahsa ulaştılar, adliyeye teyit edecekler.” bilgisini verdi.

Soylu, Ankara Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar’ın birlikte katılımıyla İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığında düzenlenen “105-110. Bölüm Mülki İdare Amirleri Eğitimi” programı ile Bakanlık ve Ankara Üniversitesi ortada düzenlenen “Lisansüstü Eğitim-Tedris ve Hizmet İçi Terbiye İş Birliği Protokolü İmza Töreni”nde konuştu.

Osmaniye’bile metal satıcılarına müteveccih başlatılan “Kökünü Kurutma Operasyonu”na değinen Aristokrat, “Hedeflerin 130’una ve aranan 10 şahsa ulaştılar, adliyeye doğrulama edecekler.” dedi.

Aristokrat, şafak operasyonlarının tıpkı süredir yapıldığını ancak uyuşturucuyla savaşım çabasını itibarsızlaştırmak isteyenlerin bulunduğunu, toplumun ve teşkilatın motivasyonu, temposu ve azminin düşürülmeye çalışıldığını söyledi.

Türkiye’nin etrafındaki kurgulanmak maksut meselelere bilcümle hakim olunması gerektiğini vurgulayan Soylu, şöyle bitmeme etti:

“Neden daim alın taraftalar? Çünkü zaman cesamet, milletin ta kendisidir. İtiraz ettikleri budur. Bunların hayalindeki kavim, devlete ancak sandığa büyüklüğünde yaklaşabilen millettir. Onların hayalindeki kavim, devlete fakat muhtarlık binasına büyüklüğünde yaklaşabilen millettir. Onların kurgusundaki azamet, millete ilgili aynı celal değildir. Bugünkü kavganın temelinde bu yatmaktadır.”

“İcazeti milletinden, değerlerinden arayan yöneticilere ihtiyacımız var”

Soylu, Türkiye’ye müteveccih tüm dingildeklik tehditlerine cebin sağlıklı etkili mehabet sistemine ve sistemi aklı başında şekilde işletecek yöneticilere ihtiyaç olduğunun altını çizerek, “Elin kapılarında gezerek şehadetname arayan değil cümle tersi icazeti milletinden, değerlerinden arayan yöneticilere ihtiyacımız var.” diye niteleyerek konuştu.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ülkeyi ikinci yüzyıla taşıyacak kebir aşama atıldığını belirten Aristokrat, şunları kaydetti:

“Deneyli, aceleci değişmeyen verebilen, üstünlük almaktan çekinmeyen, sav çözme ve değer çoğaltma odaklı, kesinkes temas işinde vatandaşı merkeze düz, sunu önemlisi de ‘Türkiye Yüzyılı’ kavramını ayrımsız motto kendisine değil, argüman olarak içselleştirmiş mülki idare amirlerine ihtiyacımız var.”

Izlence kapsamında 503 mülki idare amirinin eğitimlere katılacağını ve 3 gün sürecek eğitimlerin 5 kadro halinde planlandığını nâkil Aristokrat, şunları söyledi:

“Toplumsal medya ve matlup yönetiminden akse bildirişim yönetimine, kamuda hareketli bildirişim ve halkla ilişkilerden mülki idare amirlerinin, kamu kurumları, özel sektör, sivil toplum kuruluşları ve benzeri kuruluşlarla iletişiminden insan hakları eğitimine, mesleki çizi kurallarına büyüklüğünde güçlü çokça bahis başlığına eş bildirişim ağırlıklı aynı izlence hazırlandı.”

Soylu, zaman imzalanacak tören düzeni kapsamında kaymakamlık eğitimi düzlük mülki idare amirlerinin, Ankara Üniversitesinde tezli faziletli lisans, tezsiz efdal lisans ve doktora programlarına katılabileceğini sözlerine ekledi.

“Protokol kül yerel yönetim amirlerinin eğitimi amacıyla cesim”

AÜ Rektörü Prof. Dr. Ünüvar birlikte tören düzeni çerçevesinde mülki idare amirlerinin eğitimlerine katkıda bulunacak olmalarından belde memnuniyet duyduklarını belirtti.

Eski adı Mektebi Mülkiye olan AÜ Panel Bilgiler Fakültesinin (SBF), mülki yönetimsel amirlerin yetiştirilmesinde mehabetli tekellüf oynadığını ve zaman 81 ildeki valilerin 44’ünün AÜ SBF’den çıkışlı olduğunu nâkil Ünüvar, protokolün kamu mülki idare amirlerinin eğitimi için kebir olduğunu vurguladı.

Ünüvar, zaman imzalanacak protokol kapsamında, AÜ SBF’deki öğrencilerin eğitimi sırasında “Ilçe Refakati Programı” çerçevesinde “refiklik stajı” yapabileceklerini üstelik bildirdi.

Koruma Akademisi’nde terbiye alanlara İngilizce eğitimi verdiklerini hatırlatan Ünüvar, İçişleri Bakanlığı ile Yükseköğretim Müesses Başkanlığınca imzalanan “Kocabaşı Akademisi” teşrikimesai protokolü kapsamında yetişek vereceklerini bile söyledi.

Konuşmaların ardından iş birliği protokolü imzalandı.

Share: