İçişleri Bakanı Soylu, Şile’de vatandaşlarla buluştu

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, “Bu ülkenin ati nesilleri bire bir elan Amerika ve Avrupa tarafından terörle imtihan edilmeyecektir. Hepsini temizleyeceğiz ve gelecek nesillerimize tertemiz bırakacağız.” dedi.

Nazır Aristokrat, ziyaretleri kapsamında gittiği Merzengûş Muharip Gaziler Derneğinde gazilerle benzeri araya geldi.

Yayla Kekiği’deki Kabakoz, Ahmetli ve Alaca mahallelerini dahi müzakere fail Soylu, burada vatandaşlarla buluştu.

Soylu, ziyaretlerinde yaptığı konuşmada Cumhuriyet’in yüzüncü yılında, 29 Teşrinievvel 2023’te Türkiye’de bir terörist da kalmayacağını söyledi.

Cerablus, Azez kabil bölgelerde terör örgütünü temizlediklerini dile getiren Aristokrat, “Tığ tıpkı taraftan o bölgenin tamamında, Kuzey Irak’ta 20, 25, 30 kilometre doğacak giderek, elan de doğacak gideceğiz. Başkomutanımız, Türk Silahlı Kuvvetleri ve bu ülkenin bilcümle düzenlilik güçleri ahdetmiştir. Bu ülkenin gelecek nesilleri aynı elan Amerika ve Avrupa eliyle terörle sınav edilmeyecektir. Hepsini temizleyeceğiz ve gelecek nesillerimize arı sili bırakacağız.” ifadesini kullandı.

Teröre alın büyük mücadele verildiğini vurgulayan Aristokrat, milletin benzeri kere bile kendilerini desteklenmemiş ve duasız bırakmadığını dile getirdi.

Soylu, Türkiye’de hayat ve sükunun tekmil anlamıyla devam ettiğini belirterek, “Bittabi ki eksiklerimiz, aksaklıklarımız cins. Kamu olan tıpkı biricik Cenabıallah’tır. Biz kuluz. Zaman Zaman tercihlerimizde, kararlarımızda, zorluklarımızdan kaynaklanan bazen süreçlerde eksiklerimiz olanaklı ama kırıcı niyetimiz, ihanetimiz, ülkemize ve milletimize her yanlışlığımızın bahis konusu olmadığı aşikar ve apaçıktır.” diye niteleyerek konuştu.

“Türkiye bu noktaya gelmemiş olsa kandıracaklar, kandırma edecekler”

Hakkari’üstelik 2016 ila 2019 yılları arasında tababet fakültesi kazanan mektepli bulunmadığını kaydeden Aristokrat, “Sağlık görüldü, 2020’bile 3-4 yavru, 2021’da 19, 2022’dahi 26 yavru tababet fakültesini kazandı. Emretmek kim eğer biz o çocuklara o imkanları, huzuru sağlamasak, Türkiye bu noktaya gelmemiş olsa, kandıracaklar, ikna edecekler. Diyecekler kim; ‘Batıya envestisman yapıyorlar, doğuya yapmıyorlar. Sizi ayırıyorlar, ötekileştiriyorlar’, çocukları dağa çıkaracaklar. Tanrı’a hamdolsun artık çocukların dağa çıkabileceği seçme dayanak bırakmadık. Bırakmamaya bile devam ediyoruz. Türkiye bire bir şey henüz yaptı. Hem geçmişin eksikliğini kapattı hem birlikte asır süresince Türkiye’nin altyapısını oluşturdu.” sözlerini sarfiyat etti.

“Dünyanın sunu şişman barajını bu ülkenin mühendisleri yaptı”

Türkiye’nin 81 vilayetinde üniversite bulunduğunu aktaran Soylu, ülkedeki gençlerin yetişmesinin yeryüzü iri enfrastrüktür teminatı olduğunu anlattı.

Otoyollar, şehir hastaneleri kabilinden yatırımların önemine vurgu işleyen Aristokrat, “Artvin Yusufeli’üstelik bu mevki baraj yapıyor. Bu ülkenin bir evladı adına oraya gittiğimde, o zor coğrafyada dünyanın sunu şişman barajını bu ülkenin mühendisleri yaptı. Sizin, bu ülkenin yetiştirdiği evlatlar yaptı. Oradan neşelilik üretilecek, elin oğluna kadın kalmayacağız. Vesair taraftan doğal gaz üretilecek, elin oğluna eksikli kalmayacağız.” görüşünü paylaştı.

“Fiskeyle yıkılmayan tıpkısı Türkiye kurmak için çaba gider fail bir liderimiz var”

Altyapının akva yapılması ve gençlerin yetiştirilmesinin önemine dikkati çekici Aristokrat, “Bize kızıyorlar ‘İstanbul Hava Meydanı’nı neden yaptınız’ diye niteleyerek. Burada hepinize araştırmak isterim; ‘ Atatürk Havalimanı, İstanbul’un ve bu hattın, coğrafyanın havaalanı ihtiyacını karşılayabilir miydi’. Deminden İstanbul Havalimanı az daha yetişemiyor. Dünyanın genişlik oylumlu gelgel istasyonu haline geldi. Türkiye’nin merkez olmasını, hararetli olmasını istemiyorlar. Bu büyüklüğünde güçlükler içerisinde tıpkısı taraftan milletin hizmetkarı olan, başka taraftan üstelik altyapısını yapıp, benzeri elan fiskeyle yıkılmayan bir Türkiye oluşturmak üzere ceht sarfiyat eden bire bir liderimiz var.” düşüncesini dile getirdi.

Bakan Aristokrat, Ukrayna- Rusya savaşında oluşturulan tahıl koridoruyla ilişkin yerine dahi şunları kaydetti:

“Onlar bizi sevdikleri için değil, zora düştüler. Önümüzdeki şita gıdasız kalacaklar diye niteleyerek korktular ve ürktüler. Onun amacıyla Tayyip Erdoğan’ın liderliğinden, dünyayı avucu kadar bildiği bilgisinden istifade etmek, onu devreye sokarak Rusya’yla Ukrayna beyninde bu konudaki anlaşmazlığı çözebilmek için destek ve müzaheret istediler. aksi takdirde hangi bizim inancımıza, değerlerimize, geleneğimize ne bizim anlayışımıza sabır etmiyorlar. Neden? Biz doğruları söylüyoruz. Diyoruz ki; ‘Afganistan’ı nehiy ettiniz. Orayı kırdınız, yıktınız, fukaralaştırdınız. Şimdi dahi oradan insanların barhana etmesini temin ediyorsunuz. Pakistan’a aynısını yaptınız’. Suriye’ye senelerce bir tane artist getirirler, tek ışık verirler, ondan sonradan ‘Biz oraya arkalama ediyoruz’. Hangi yardımı ediyorsunuz? Yardımı bu muazzez Türk milleti yapıyor. Kimseyi yalnız bırakmıyor. Oradaki insanlara destek oluyor.”

Soylu, “29 Ekim 2023’ten bilahare, Cumhuriyet’in ikinci asrında, Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bu ülkeyi kimse tutamayacak. Bugüne kadar güvendiniz, inandınız sizi utangaç etmedik. Tayyip Erdoğan, yüzünüzü dünyanın tek durumunda yere eğdirmedi, eğdirmeyecek üstelik tecrübesiyle, bilgeliğiyle, çalışkanlığıyla.” ifadesini kullandı.

AFAD Başkanı Yunus Sezer’in iki periyot önce, nazik bir hesaplı akse diri Lübnan’bile olduğunu nâkil Aristokrat, 0-2 gözyaşı torunlar üzere benzin talebinde bulunulduğunu söyledi.

Cumhur Reisi Erdoğan’ın namına, Lübnan’a azık gönderilmesi üstüne buyruk verdiğini dile getiren Soylu, “Tığ demin AFAD üzerinden gönderiyoruz. Hoppadak devletten değil, bilcümle sivil toplum örgütlerinden, bergüzar veren herkesten alıyoruz. Unundan çayına büyüklüğünde, sütünden sair azık maddelerine kadar hepsini alıyor ve gönderiyoruz.” dedi.

Amerika’nın sonuç 3 yılda, PKK’ya ve PYD’ye 2 bilyon dolar yardımı resmi kendisine yaptığını tamlayan Aristokrat, kendilerinin pekâlâ tıpkı tezgahla yüz yüze kaldıklarını bildiklerini, onların ise bu milleti bilmediklerini aktardı.

“Tezkereye ‘hayır’ diyenlerin lafına bakmış olsaydık orada bir yıldırı koridoru oluşturacaklardı”

Takkadak bu coğrafyadan sorumlu olmadıklarını kaydeden Soylu, “Biz etrafımızdaki coğrafyadan üstelik sorumluyuz. Bunu bilmenizi istiyoruz. Çünkü biz hep alay malay büyük aynı coğrafyayız. Üzerimize sorunları yıkıp, istedikleri kabil bizle çelik değnek oynamaya çalışacaklar. Buna cevaz etmeyeceğiz. Tezkereye ‘hayır’ diyenlerin lafına bakmış olsaydık, Kılıçdaroğlu’nun lafına bakmış olsaydık, Hatay’ın ötesinden Hatay’a, Gaziantep’in ötesinden Gaziantep’e, Kilis’in ötesinden Kilis’e her daim havan atacaklar, ülkemizin huzurunu ve sükununu bozacaklar, orada bir yıldırı koridoru, yıldırı devleti oluşturacaklardı.” diye konuştu.

“Başörtülü valimiz var, kıran mi koptu”

Konuşmasında 28 Küçük Ay dönemini hatırlatan Soylu, “Bu ülkenin anne değerlerini ötekileştirmek amacıyla ellerinden gelen her şeyi yaptılar. İnsanların kıyafetlerine karıştılar. Hangi olacak yani? Başörtülü valimiz var, kıyamet mi koptu? Eş generalimiz var, kıran mi koptu? Bu ülkenin ne kadar balaban benzeri zenginliği varsa hepsini aynı araya getirebilecek anlayışı oluşturabilecek adımı atabilmek, tabii ki bizim zat ülkemizin oluşturduğu zenginliğin sonucudur.” açıklamasında bulundu.

Dünyada, serencam 300 yılda Batı’nın hükümran olduğunu ve bu makası kapatmak istediklerini vurgulayan Soylu, şöyle devam etti:

“Kafamıza vurdular, ‘Bize tabi olmazsanız sizi bulunmayan ederiz’ dediler. İlk yol 21’inci asrın esasen itibaren biz bu makası kapatıyoruz. Çıldırmaları bundandır. Iktisadi saldırıları, ambargoları, Türkiye’yi kötülemek istemeleri bundandır. LGBT midir nedir, cinsiyetsizliği bu ülkenin konusunda ayrılmak istemeleri tamamen bundandır. Gayritabii antika işleri başımıza buyurmak istemeleri bundandır. İlk önceki alıştıracaklar, sonra çoluğumuzu çocuğumuzu, ati neslimizi elimizden alacaklar.”

Terörle mücadelenin, yalnızca teröristle savaş olmadığını vurgulayan Aristokrat, benzeri zamanda ülkenin herhangi bir tarafının huzuru, alay malay kalkınması ve refahının oluşturulması olduğunu dile getirdi.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın, asırlık benzeri enfrastrüktür hazırladığını belirten Soylu, yollar, üniversiteler, anaokulları, barajlar, doğal gaz çalışmaları, İstanbul Hava Meydanı, Çanakkale Köprüsü, tüneller ve özge köprülerin değme birinin yüzyıllık altyapı olduğunu kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, telefonla bağlanarak vatandaşları selamladı

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, Bakan Aristokrat’nun Alacalı Mahallesi’ndeki ziyareti esnasında telefonla bağlanarak, buradaki vatandaşları selamladı.

Vatandaşlara seslenen Erdoğan, “İnanıyorum ki sizler önümüzdeki seçimlerde imdi Şile’birlikte çokça henüz değişik tıpkısı patırtılı getireceksiniz. Mercanköşk filhakika bizim amacıyla bir kermen. Dolayısıyla Mercanköşk’nin kalesinden inşallah çokça elan ayrımlı tıpkı curcunalı getireceğinize inanıyorum. Allah kaş ve yardımcımız olsun.” dedi.

Bir yurttaş, Cumhur Reisi Erdoğan’ın sözleri üzerine, “Bu kaleyi kimse yıkamaz Cumhurbaşkanım.” diye niteleyerek seslendi.Share: