HEPSİBURADA’DAN ‘EFSANE KASIM’A ÖZEL 1000 KİŞİLİK İSTİHDAM

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde, 100 bin metrekare alana oturmuş cerrahi müdahale merkezindeki Hepsiburada’nın kül personeli, ‘Söylence Son Teşrin’ amacıyla hararetli bire bir çalışma yürüttü. Bu dönemde 1000 nefis ek istihdam sağladıklarını tamlayan Cerrahi Müdahale Kadro Başkanı Mehmethan Yallagöz, kasımın tarumar ve tecim sektörü üzere yer aheste kamer olduğunu ve son teşrin ayını yılın hasat mevsimi olarak nitelendirdiklerini ifade etti. Şirketin Pazarlama Kol Başkanı Ender Özgün ise ‘Söylence Son Teşrin’ döneminde, kamer sonuna kadar değişik indirimler ve ödeme kolaylıklarıyla müşterilerini karşılayacaklarını söyledi.

Hepsiburada’nın, Gebze İnönü Mahallesi Güzeller Birleştirme Sanayi Bölgesi’ndeki merkezinde parçalanmamış çalışanlar ‘Söylence Kasım’ dolayısıyla seferber oldu. 7 seneden bu yana rastgele son teşrin ayında iskontolu satışların ve kampanyaların başlamasıyla e-ticarete olan talepte iri ayrımsız artım yaşanıyor. Son Teşrin ayında yapılan indirimler sebebiyle oluşan ağırbaşlı talebi durdurmak için Hepsiburada yönetimi, kâin etkin sayısına ilişik namına, bu dönemde kestirmece 1000 kişinin henüz istihdam edildiğini belirtti.

‘KASIM AYINI ‘HASAT MEVSİMİ’ OLARAK NİTELENDİRİYORUZ?

Hepsiburada Işler Kol Başkanı Mehmethan Yallagöz, son teşrin ayının tertipsiz ve e-tecim sektörü amacıyla arz dokunaklı ay olduğunu söyleyerek, “Âlem kendisine bu taban çok bunaltıcı şekilde hazırlandık. Geri Hizmet namına bile teşrinisani ayını temas antlaşma yılın hasat mevsimi olarak nitelendiriyoruz. Bütün aynı sene boyunca ekimlerimizi yapıyoruz, hazırlıklarımızı tamamlıyoruz. Kasımda birlikte dolgunca tıpkısı hasat tahsis etmek amacıyla var gücümüzle çalışıyoruz? dedi.

‘PANDEMİDEKİ ARTIŞ HIZIMIZ HALA BITMEME EDİYOR’

Pandemi dönemi genel ağ alışverişindeki artışın daha sonrasında düşmediğini tamlayan Yallagöz, ‘Pandemi esasında bizler amacıyla ayrımsız ekin değişimi oldu. Müşteri beklenti ve davranışlarında yüce değişimler ortaya bundan sonra. Alışverişi kültüründeki bu değişimi değişik yönleriyle yakından izlem ederek, almaç beklentilerine akla yatkın biçimde hizmetlerimizde gâh ekleme tensikat yaptık. Pandemi cihetiyle online alışverişte yaşanan artışın, pandemi sonrasında üstelik sürmesinden memnunuz. Bu boyut, kullanıcıların e-ticareti sevdiğini gösteriyor. Müşteriler online alışverişi artık hayatlarının bir parçası kendisine görüyor. Bu sayede pandemiden sonraları da satışlarımızdaki zindelik artışını sürdürerek devam etti’ diye niteleyerek konuştu.

‘EKİM VE KASIM AYINDA BİN KİŞİLİK ARTI İSTİHDAM SAĞLIYORUZ’

Yallagöz, teşrinievvel ve kasım aylarında bulunan istihdama bin kişiyi daha eklediklerini ifade ederek, şöyle konuştu:

‘Şu anda bulunduğumuz düz, ana olarak bizim geri hizmet üssümüz. 1000 bin metrekarede bakım verdiğimiz, kargo firmasıyla entegre olduğumuz benzeri üretim. Bu tesisin Tuzla, Ankara, İzmir, Diyarbakır, Erzurum ve Adana’da dahi benzerlerinden birer şerha var. Biz ortam kendisine, 24 saatte sonuncu müşteriye paketi yansıtmak amacıyla bu bölgeleri alelhusus seçtik. Ama kasım ayında erdemli irade dolayısıyla, geçici olarak iki ana antrepo elan hazırladık. Bunun tıpkı tanesi Ankara’birlikte, ayrımsız tanesi İstanbul Tuzla’dahi. Teşrinisani ayını kalburüstü aynı şekilde atlatacağımıza inanıyoruz. Normalin çok üzerinde stoklarımız oluyor. Istif miktarımız iki kata mail artıyor. Kasım ayında ayrımsız zamanda çokça ciddi aynı istihdam de yaratıyoruz. Ilk Teşrin ve son teşrin aylarında istihdam oranımızın bin can arttığını söyleyebilirim. Kurgu yatırımlarıyla, takım yatırımlarıyla ve teknolojilerle bu arada nazik benzeri ekosistem oluşturmuş oluyor.’

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İÇİN MÜLHAK GELİR FIRSATI

3-4 sene ilk başlattıkları bir uygulamayla, son dönemlerde istihdama yönelik ihtiyaçlarını üniversitelerden karşıladıklarını söyleyen Yallagöz, ‘Üniversitelere her an, şirketimizin tanıtımını yapıyoruz. Öğrencilerle görüşerek çok balaban bire bir mektepli kitlesiyle, önce oryantasyonlarını yaptıktan sonra, bu sakil dönemde onlarla çalışıyoruz. Ayrıca bu yıl 1.000’e andıran arkadaşla çalışacağız. Bu çalışmanın zinde arkadaşların geleceğine bu anlamda da majör fayda sağladığını düşünüyoruz. Bizimle arızi namına çalışmaya gelip, okullarını bitirdikten sonraları ekibimize karışma olan haddinden fazla aşkın tüvana arkadaşımız oluyor” ifadelerini kullandı.

‘KOBİ’LER İÇİN ÜSTELIK EKSTRA BİR İŞ’

Hepsiburada Pazarlama Grup Başkanı Ender Özgün ise 7 yıl geçmiş ‘Efsane Teşrinisani’ adının verildiği özel dönemin başladığını hatırlatarak, ay sonuna kadar müşterilerinin karşısına farklı iskonto ve ayrıcalıklarla çıkacaklarını kaydetti. Teşrinisani döneminin hem perakendeciler için, hem de e-tecim amacıyla çokça muhteşem ayrımsız kamer olduğunu söyleyen Özgün, ‘Sene sonuna geldiğimiz bu dönemde satışlar artıyor, cirolar yükseliyor, müşterilere ayrımlı indirim kampanyaları sunuluyor. Hep işimizin balaban tıpkısı kısmını da muamele yeri operasyonları üzerinden yaptığımız amacıyla, bu benzeri zamanda KOBİ’ler açısından ekstra benzeri hareket emretmek, iş hacmi gelmek, yıl sonuna doğru da işlerini abartmak demek. Bunun ekonomiye dahi mefret tıpkı manivela etkisi olduğunu görüyoruz’ diye niteleyerek konuştu.

‘GEBZE’DEKİ BU YERİMİZ BİZİM AKILLI CERRAHI MÜDAHALE MERKEZİMİZ’

Teşrinisani ayında siparişlerin kırıcı aynı yükselişe geçtiğini tamlayan Özgün, ‘Gebze’deki bu bünye bizim ‘Düşüncesiz Operasyon Merkezi’miz. Türkiye’nin 7 ayrımlı bölgesinde bunun kabilinden cerrahi müdahale merkezlerimiz bulunmakta. Teşrinisani döneminde aldığımız siparişlerde kısık artışlar yaşanıyor. Amacımız, müşterimiz siparişini verdiği anda, bunun amacıyla tıpkı kere haritası resmetmek ve en acul ve emin şekilde, cümle bile istedikleri gibi ürünlerini müşterilerimize ulaştırmak. Bunun için Türkiye’de kişi yazılım uzmanlarımıza geliştirdiğimiz lojistik altyapısını ve algoritmasını kullanıyoruz. Gördüğünüz üzere operasyonlarımız çokça erdemli motivasyonla bitmeme ediyor. 1 Son Teşrin’dahi başladık, faziletli bir temenni olduğunu görüyoruz. Tığ birlikte müşterilerimize ürünlerini cemi istedikleri zamanda götürebilmek için 7 devir 24 saat çalışıyoruz’ dedi.

ÖZEL KAMPANYALAR

Ibdai, Teşrinisani ayına hususi kampanyaları ise şöyle anlattı:

“Söylence Son Teşrin bu sene bizim üzere, akıllı aksata emretmek. Akil aksata odağında müşterilerimiz amacıyla çok ayrımlı imkanlar sunuyoruz. ‘Şimdi desise, şubatta öde’ kabil kampanyalarımız ve müşterilerimizin ihtiyaç ve ahzüita alışkanlıklarına göre özel kendisine hazırladığımız kuponlarla önceki günlerden nazik yürekten karşılandı. Toparlarsak, haddizatında onları uçtan uca avantajlı aksata yapabilecekleri bir Son Teşrin ayı bekliyor diyebiliriz. Bu döneme bittabi Türkiye’nin gelişigüzel yerinden on binlerce beribenzer ve ölçülü ölçekli işletmeyle bu arada hazırlandık. Onların hazırladıkları ürünleri milyonlarca müşterimize duyurmak için çalışıyoruz. Şöyle düşünün, örneğin Kırşehir’deki ayrımsız satıcının ürününü, ertesi gün İstanbul’daki bire bir müşterimize teslim ediyoruz. Bu da satıcılarımızın bizimle beraber büyümesi anlamına geliyor.?

‘OPERASYONUMUZU, 90 BİNİN ÜZERİNDE İŞ ORTAĞIMIZLA BU ARADA YÜRÜTÜYORUZ’

90 bine yakın gelişim ortaklarının olduğunu açıklanan Özgün, ‘Pazar yeri operasyonumuz üzerinde, gelişigüzel geçen dolaşma vandöz sayımız artış eğiliminde. Operasyonumuzu şu anda 90 binin üstünde gelişim ortağımızla beraber yürütüyoruz. Onlara sunduğumuz ana kapı üzerinden dahi e-ticarete girişlerini sağlıyoruz. Ürünlerinin resimlerini yüklüyorlar, onlara eğitimler veriyoruz, lazım duyduklarında onlara mali fırsatlar sağlıyoruz. Ehil olduğumuz cemi dijital teknolojilere, onların yeni müşterilere ulaşması üzere kullanıyoruz’ diye niteleyerek konuştu.

Share: