Hekimlerden Ttb Tarz Konseyi’ne İstifa Çağrısı

EKSIKSIZLIK DEĞER ATALAY

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Suret Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın PKK ile mücadelede kimyasal zırh kullanıldığı yönündeki açıklaması üstüne acil davet ile Aksaray’ın Güzelyurt ilçesinde tıpkı araya gelen 15 tabip odasının temsilcileri, TTB Tarz Konseyi’ne ricat çağrısı yaptı.

Güzelyurt’taki toplantıya; Aksaray, Amasya, Giresun, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırşehir, Konya, Erzurum-Kars-Gümüşhane-Bayburt-Ardahan- Iğdır, Malatya, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize- Artvin, Tokat, Yozgat Doktor Odası ile 14 Mart Tıbbiyeliler Derneği ve Milliyetçi Hekimler Derneği temsilcileri katıldı. Yapılan eş açıklamada, Türk Tabipleri Birliği Eşkâl Konseyi istifaya nida edildi.

“HEKİMLİK MESLEĞİNİ ELİ KANLI YILDIRI ÖRGÜTÜ İLE ADETA BAŞ BAŞA GETİRME EMELLERİNE KATIYEN İZİN VERMEYECEĞİMİZİ BİLİNMESİNİ BİR SEFER DAHA İLAN EDİYORUZ”

Eş açıklamayı Aksaray Hekim Odası Başkanı Rıfkı Karabatak okudu. Karabatak, şunları söyledi:

“Kâin Türk Tabipleri Birliği Başkanı’nın milletimizin ayn bebeği muhteşem Türk Silahlı Kuvvetleri’mize attığı tuhaf iftira ve karalamalara karşı tavır alabilmek için ivedili çağrısıyla Aksaray’da ayrımsız araya mevrut Anadolu otacı odaları başkan ve temsilcileri namına; Türk Tabipleri Birliği Eşkâl Konseyi’nin derhal ricat etmesini, Türkiye Cumhuriyeti’nin bütünlüğünü yüreğinde hisseden seçkin Türk hekiminin Türk Tabipleri Birliği bulunan Forma Konseyi’ni kül iletişim araçlarını kullanarak incizap etmeye nida etmelerini, Türk Tabipleri Birliği’nin bu mendebur fenomen dolayısıyla acilen olağanüstü genel kurul düzenlemek üzere güruh kararı almasını, umum hekimlerimizin odalarına erbap çıkarak hem ülkemiz konusunda hem üstelik tamam hekimler konusunda oynanan bu kirli oyunları kaldırılmış etmelerini istiyoruz.

Kendilerini ‘insan hakları neymiş savunucusu’ kabilinden ilan ederek Türk hekimlerinin adeta zekasıyla dalga geçmelerini, ülkemiz üstünde aut güçlerle halk ele vererek oynanan seçkin kalem çepel oyunu gördüğümüzü; hekimlik mesleğini eli hunriz terör örgütü ile adeta omuz omuza getirme emellerine asla izin vermeyeceğimizin bilinmesini benzeri kat elan zar ediyoruz.

“SAMSUN’DA BAŞLATILAN MİLLİ MÜCADELENİN KAT ROTASI, AMASYA, SİVAS VE ERZURUM TOPLANTILARIYLA DEVAM EDECEKTİR”

Türk Tabipler Birliği’ni özgürlüğüne kavuşturmayı amaçlayan bu mutlu reviş, celil önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkemizin halas mücadelesini başlattığı Samsun’dan başlatılacaktır. Samsun’da başlatılan milli mücadelenin kez rotası; Amasya, Sivas ve Erzurum toplantılarıyla bitmeme edecektir. Burada alışılmadık derinti çağrısına katılan mecmu hekim odaları olarak bu hususlarda uygun olduğumuzu bütün Türk hekimlerine ve muazzez milletimize beyan ederiz.”

Share: