HAYALİ ASKERE GİTMEKTİ, CELP KAĞIDINI GÖREMEDEN ÖLDÜ

AKSARAY’bile kendi yaşıtlarına bakarak üzeri gelişimi cılız olduğu için askere alınmayacağı endişesi diri Mustafa Berşan Göktaş (20), otomobilin çarpması sonucu tedaviye alındığı hastanede 34 günlük yaşamı mücadelesini kaybetti. Hastanede otama görürken çağrı belgesi kağıdı mevrut Göktaş, tabutun konusunda askeri montgomer ve ‘o deminden asker’ mukayyet şal örtülerek, sonuç yolcuğuna uğurlandı. Eniştesi Ferhat Dede, “Yeryüzü şişman hayali askere gitmekti. Çeri kınası açmak istiyordu. 5 Karı 2023’te askere gidecekti. Amma ona nasip olmadı” dedi.

Hacılar Harmanı Mahallesi Terminal Caddesi’nde 3 Ilk Teşrin günü saat 19.00 sıralarında Zait Pörsümüş (27) yönetimindeki 68 DZ 003 plakalı makine, yolun karşısına geçmeye müteharrik Mustafa Berşan Göktaş’a çarptı. Aynı otomobil galerisinde etkin Mustafa Berşan Göktaş, çağrılan ambulansla Aksaray Yetişek ve Araştırı Hastanesi’ne kaldırıldı. Kaymakamlık asayiş kamerasına yansırken, gözaltına alınan güdücü Pörsümüş ifadesinin arkası sıra azade bırakıldı, üzerine soruşturma başlatıldı.

34 ÇAĞ YAŞAM MÜCADELESİ VERDİ

Mustafa Berşan Göktaş, 6 Kasım haset, 34 bölüm süren yaşam mücadelesini kaybetti. Hayali askere başvurmak olan Göktaş, tabutun üstüne askeri mont ve ‘o demincek er’ yazılı şal örtülerek, Ruhlar Mezarlığı’nda defnedildi.

‘HAYALLERİ YARIM KALDI’

Mustafa Berşan Göktaş’ın eniştesi Ferhat Ata, yeğeninin akşam ezanı işten çıktıktan sonradan ayrımsız arkadaşıyla buluşup alay malay eve geleceklerini, telaki noktasına giderken dahi kazanın gerçekleştiğini belirtti. Kazanın olduğu cadde üstelik kere imal çalışması olduğunu hatırlatan Ata, “Yolun karışışa geçerken o şeritte normalde sağdan trafik akımı olduğu için sağına bakıyor ve minibüs geçtikten bilahare soluna bakmadan karşıya bozmak istiyor. Posta yapım çalışması olduğu içre erişim biricik şeritten sağlandığında de soldan gelen benzeri araç yeğenime çarpıyor. Yoğun bakımda 34 aktarilma dirim mücadelesi verdi ve elan sonraları hayata gözlerini yumdu” diye konuştu.

Yeğeni Mustafa Berşan Göktaş’ın tek hayalinin askere gitmek olduğunu tamlayan Ağababa, şöyle konuştu

“Bildirme iri zayi askere gitmekti. Er kınası fayrap etmek istiyordu. Yapılan asker eğlencelerine gidip ve asker şalıyla fotoğrafları üstelik var. Normal kişi yaşıtlarına göre beden gelişmesi cılız olduğu üzere askere alınmayacak diye niteleyerek çok kortu. Onun için Ankara’bile mızrap testi de yaptırdı. Askere gezmek zarfında 6 ay savaşım verdi. Kilogram almayı başardı ve askeriye için mergup kiloya ulaştı. Çok hevesliydi, fakat gine da arkadaşlarım gidiyor ve ego gidemem telaşı vardı. Askeriye şubesinden 10 dönem ilk çağrı belgesi kağıdı eve geldi. Böylelikle askerliği Kütahya’ya havacı olarak daha çok. 5 Karı 2023’te askere gidecekti. Ama ona felek olmadı ve hayalleri muallel kaldı. Çağrı Belgesi kağıdının geldiğini dahi okkalı bakımda olduğu amacıyla duymadan son etti. Cenaze töreninde biz da Mustafa için tabutunun konusunda askeri montgomer ile üzerine çeri şalı koyarak akıbet görevimizi yaptık.

Share: