Hatay’ın Samandağ Belediye’sine silahlı cüretkâr düzenlendi! Duygusal kaybı yaşanmadı

Hatay’ın Samandağ şehremaneti binası ve polis noktasına silahlı ofans düzenlendi. 6 Ekim Perşembe günü gerçekleşen olayda birey kaybı yaşanmazken, saldırganlar marifetiyle 12 umum ateş açıldı. Kurşunlar zabıta noktasının duvarlarına ve camlarına derkenar etti.

Polis ve cingöz ekipleri, olayı gerçekleştirenlerin yakalanması amacıyla iş başlattı.

“FAİLLER VE ASILSIZ VUKUF YAPANLAR HAKKINDA YANLIŞLIK DUYURUSUNDA BULUNDUK”

Samandağ Belediye Başkanı Arkadaş Eryılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Samandağ Belediyesi halkımızın belediyesidir ve bu ofans halkımıza yapılmış benzeri saldırıdır. Bu soysuz saldırıları gerçekleştiren failler ve bu haberleri servis edenler üzerine savcılığa cürüm duyurusunda bulunduğumuzu beyan etmek istiyorum. Bu erzel saldırılarla bizi sindireceğini sanan sökel ruhlu zavallıların yakasını asla bırakmayacağımızı tıpkı sefer henüz halkımızla ısınmak istiyorum. Bu olayın sonuna kadar takipçisi olacağımızı belirterek, bu alçak saldırıları gerçekleştirenler ve arkasındaki temel faillerin, türe önüne çıkarılıp adisyon verene çatışma peşlerini asla bırakmayacağımızı buradan duyuruyorum” ifadelerini kullandı.

ZABITA MÜDÜRÜ ALEMDAR ŞİMŞEK: “IÇTIMAI MEDYADA BİZİ HEDEF IZAH ETMEK MANASIZ”

Samandağ Belediyesi Polis Müdürü Önder Parıltı de, olayın 6 Teşrinievvel Perşembe günü yaşandığını belirterek, “Akşamüstü gerçekleştiğini düşünüyoruz. Ertesi aktarılma sabah burada memur polis arkadaşlarımız kimliği belgisiz kişi yahut kişilerce tahminî 12 halk kurşun atıldığını zabıta noktasının hapis deşik edildiğini öğrendik. Bununla ilgilendiren polis güçleri ve jandarmaya marifet verildi. Olay yeri tetkik ekipleri birlikte zaruri çalışmayı yaptılar. Bu açıklamamızı benzeri hafta geciktireme sebebimiz bile anket süreci devam ederken benzeri açıklama yarmak istemedik. Soruşturmaya bariyer olabilecek yahut sekteye uğratabilecek tıpkısı uzanım olmasın istedik. Amma belediyemize ve polis birimimize yapılan bu kötü saldırının hiçbir olur tarafı yok. Burada sıkılan kurşunlar buradan sabık vatandaşlarımıza hamiş edebilir, dirimlik ateş veya ölümle sonuçlanabilirdi. Sonsuz bizi toplumsal medya ve aracılığı ile erek göstermenin bire bir manası yoktur. Bunu hızlı kınıyorum” diye niteleyerek konuştu.

Share: