Hatay haberleri! CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Torun, Hatay’da partisinin kaymakamlık binası açılışında konuştu

CHP Umumi Komutan Yardımcısı Seyit Torun, “6 siyasi parti ayrımlı dünya görüşüne cemaat olmasına rağmen demokrasi, doğruluk ve özgürlük ekseninde bir araya geldi.” dedi.

Torun, yanında CHP Hatay milletvekilleri İsmet Tokdemir, Suzan Mecnunca, Serkan Topal ve Mehmet Güzelmansur ile partisinin Antakya İlçe Başkanlığı binasının açılışına katıldı.

Açılışta konuşan Torun, girmedik bap, sıkılmadık halk ve konuşmadık kayırıcı bırakmayacaklarını söyledi.

Hep birlikte çalışmak zorunda olduklarını anlatım eden Torun, “Evet bütün gelişigüzel çalışacağız uğraş edeceğiz, sıkılmadık umum, girmedik bap, konuşmadık kayırıcı bırakmayacağız anlatacağız evet dahi sonuçlarına bilcümle beraber katlanacağız. İnanıyorum ki bu yapı iktidarımızın nişanı olacak, iktidarımızın binası olacak.” diyerek konuştu.

Bu ülkenin sorunlarını çözecek sermeyesinin ve insanının olduğunu kaydeden Torun, sözlerini şöyle sürdürdü:

“bazen aramızda kâh yanlış anlamalar türlü, eksiğimiz gibi, eksiğimizi tamamlayacağız. Birbirimize yoldaşlık kültürü içerisinde sarılacağız, o mücadeleyi hep birlikte vereceğiz ve Budun İttifakı’yla halkın iktidarını kuracağız. Geçmiş kendimize güvenelim, sonra birbirimize güvenelim. 6 siyasi parti farklı acun görüşüne sahip olmasına karşın demokrasi, adalet ve özgürlük ekseninde tıpkı araya geldi. Güçlendirilmiş demokratik milletvekili sistemi getirebilmek amacıyla var kuvvetiyle çalışıyorlar. Seçme türlü engellemelere rağmen çalışıyorlar. O antlaşma biz bile onların bu mücadelesine omuz vereceğiz, katkı vereceğiz ve başaracağız.”

Torun, önlerinin ziyalı olduğunu belirterek, “Yolumuz degaje olsun, 8 kamer kaldı. Geliyor gelmekte olan, halkın iktidarında hep alay malay karşılaşmak dileğiyle.” ifadesini kullandı.

Konuşmaların arkası sıra yıpranmamış kaymakamlık binasının açılışı gerçekleştirildi.

Share: