Hatay haberi | Hatay’da iştiyak şarkıyı bilmeyen müzisyenin yüzünde şişe kırdılar…O anlar kamerada

Hatay’birlikte istem şarkıyı bilmeyen müzisyenin yüzünde şişe kırdılar…O anlar kamerada

HATAY – Hatay’ın forma ilçesi Antakya’üstelik sokak müzisyenliği fail Yusuf Karagündüz alkollü iki kişinin istekte bulundukları şarkıyı bilmediği amacıyla saldırıya uğradı. Karagündüz’ü etanol şişesi ile yaralayan şüpheliler yakalandı.

Antakya’bile çıkmaz müzisyenliği yapan Gırnata sanatçısı 26 yaşındaki Yusuf Karagündüz, grubuyla gelişigüzel saz yaparken, akşam saatlerinde 2 sevimli rağbet şarkıda bulundu. Ancak Karagündüz şarkıyı bilmediği için çalamayacağını belirtti. Elan sonraları istem şarkıda bulunan alkollü iki kişiden biri araçları ile Karagündüz’ün önünü kesti, arkası sıra aracın dışında olan kişi küfürler savurmaya başladı. Karagündüz, bozukluk kalay ettiğini sordu, araçta bulunan başka hayat ise ispirto şişesi ile araçtan inerek yüzüne makul vurdu. Hızını alamayan saldırgan, araçtan aldığı muşta ile yumulmak isterken, Karagündüz’ün takım arkadaşları gelince, aralarında arbede çıktı.

Karagündüz çevirici ile önünü kestiklerini ve küfürler ettiklerini belirterek “sokakta rastgele ant kim kadar müzik yapıyorduk. İstekler geldi, bu arkadaşların üstelik istekleri oldu. Sıkıntı istediler bilmediğimizi söyledik. Daha sonra eksantrik bire bir mekana geçtiler, enstrüman bittikten sonraları ansız geldiler. Daha sonraları tün 12’yi geçince bekçiler eliyle müzik kapattırıldı. Elan sonra eşyalarımızı toplayıp depoya bıraktık. Az Buçuk otelin uğrunda oturdum, arkadaşımız motosikleti çalıştırınca eve müracaat etmek üzere onun yanına gittim. Araçla apansız geri geri gelerek önümü kestiler. Aracın yanından geçerken diğer arkadaşı oradaydı. ‘kardeşim izin bedel misin?’ dedim, bana ağıza alınmayacak küfürler etti. ‘Niye sövme ediyorsun kusur değil mi?’ dedim. Ayrıksı arkadaşı araçtan inerek etil alkol şişesi ile yüzüme iki posta vurdu. Arabaya gene bindi, muştayı aldı arabadan. Sonradan ego arkadaşıma seslendim, o geldi koşarak, muşta ile vuracakken o müdahale etti. Sonrada kaçmaya başladılar” dedi.

Karagündüz anlatım vermesinin peşi sıra kendisine saldıranlarla karşılaştığını belirterek “rapor verdikten bilahare dışarı çıktım ve kendileri ile karşılaştım. Bana ‘ağabey kafamız güzeldi, biz sana mı vurduk? Hatırlamıyoruz, bozukluk dileriz’ dediler. Ego sonuna kadar şikayetçi olacağım, gereği neyse yapılsın” dedi.

Share: